AMD FX-6100 için Anakart Önerisi

goldbut

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. PC'mi yavaş yavaş yükseltmek istiyorum ama pek fazla bütçe harcamak istemiyorum. İlk etapta ekran kartı ve anakart almayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak Aliexpress'den GTX 960 4GB almayı düşünüyorum. Şimdilik anakartım: MSI MS-7641. Anakart olarak halen karar vermedim. Gigabyt GA-970A-DS3 bunu buldum fakat farklı tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. RAM'lerim DDR3'tür. Yine DDR3 destekleyen bir anakart almak İstiyorum. Maximum limit 350-400 TL.

1545774025275.png

Merhaba şu an ki kullandığın anakartının özelliklerine baktım 1333 Mhz DDR 3 maksimum 16 GB RAM destekliyor. Sana tavsiyem komple bilgisayarı satıp 2. el bir bilgisayar almandır. Tek tek parça alarak daha çok maliyet yaparsın ve olası uyumsuzluklardan ötürü başın ağrıyabilir. 1500 - 2000 TL arasında bir kasa bulmaya bak. Bence böyle daha ucuza mâl edersin. 😉

İşlemci zaten para etmez benim size önerim şu şekilde olacaktır. i7 4790 ve uyumlu anakart almanız . FX serisine yatırım yapılmaz bu saatten sonra. Ekran kartını sonradan alırsınız..

Hocam bütçe kısıtlı ise pc yükseltme şu sekilde yaparsın. 550 600w bir psu +ssd+rx 580 veya GTX 1060 alırsın sonra veri kalan anakart işlemci ram de birlikte alırsın tavsiyem ddr4 bir sistem.

Merhaba şu an ki kullandığın anakartının özelliklerine baktım 1333 Mhz DDR 3 maksimum 16 GB RAM destekliyor. Sana tavsiyem komple bilgisayarı satıp 2. el bir bilgisayar almandır. Tek tek parça alarak daha çok maliyet yaparsın ve olası uyumsuzluklardan ötürü başın ağrıyabilir. 1500 - 2000 TL arasında bir kasa bulmaya bak. Bence böyle daha ucuza mâl edersin. 😉

1500-2000 e bulacağım kasa bundan pekde farklı bir deneyim sunmayacaktır. Şuan içinde SSD var kasanın normal kullanımda cok memnunum. Oyunlardaki sorunuda overclock + ekran kartıyla çözebilirim. Oynadıgım tek oyun zaten Pubg Mobile. İşlemci 4.5 ghz e kadar overclock yapılabiliyor olması avantajım.

Hocam bütçe kısıtlı ise pc yükseltme şu sekilde yaparsın. 550 600w bir psu +ssd+rx 580 veya GTX 1060 alırsın sonra veri kalan anakart işlemci ram de birlikte alırsın tavsiyem ddr4 bir sistem.

Şuan 450w psu var + Ssd de var. Ddr4 e geçmek için anakart + ramlerin değişmesi lazım. oda suanlık aşar beni.
İşlemci zaten para etmez benim size önerim şu şekilde olacaktır. i7 4790 ve uyumlu anakart almanız . FX serisine yatırım yapılmaz bu saatten sonra. Ekran kartını sonradan alırsınız..

Alacağım ekran kartı aliexpress den 500 tl civarı işlemci + anakart ortalama 1250 civarı olacak oda beni aşar şuanlık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı