AMD FX 6300 veya Intel Core i3 4150

Enerji tüketimi bakımından i3 4150, overclock yönünden FX-6300. Tercih meselesi.

Overclock yapınca çok artmıyor oyun performansı. Çok önemli değil o açıdan bakınca.

LORDxKARUS, dediğim gibi tercih meselesi. Overclock ile işiniz yoksa i3 alın, keyfinize bakın. ancak FX-6300 alıp overclock ile sınırları zorlayabilirsiniz. Benim de overclock ile hiçbir ilgim yoktu, ta ki FX-6300 alana kadar. Açıkçası bundan sonra alacağım işlemcilerde de çarpan kilidinin açık olmasına dikkat edeceğim. Ancak enerji tüketimini de göz önünde bulundurursak konu yine tercih meselesine dönüyor.

FX serisi işlemciler çok çekiyor ayrıca 6300, 4GHz'den sonra tökezliyor. Yani yapsan yapsan 500MHz'lik bir hız aşırtma yapabileceksin. Bu farkı her uygulamada insan beyni algılamaz. Ayrıca daha çok elektrik çektiği için 3-4 sene sonra ödediğin miktardan daha fazlasını ödemiş gibi olursun FX 6300 aldığında

Göksel Gündüz, ben öyle düşünmüyorum. Ben 4.5 GHz'e kadar çıkardım ancak soğutmam yeterli olmadı. Harici bir soğutma dahilinde gayet iyi hız artışı sağlanabiliyor.

Toplamak istediğim sistem şuydu;
Amd alsam tüm parçalara uyum sağlarmı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…