Amd Fx 6350 Overclock

İşlemci ihtiyaç duyduğunda o hıza çıkmaktadır. Zaten işlemcinizi 4.5Ghz ye çıkarsanız bile sürekli o hızla çalışmaz. İhtiyacı olduğu zaman okadar hıza çıkar.
Yani ben 4ghz'de sabitleyemez miyim ?

Sürekli çalışmasının bir mantığı yok. Yani internette dolaşırken zaten o hıza ihtiyacınız yok ama oyun oynarken o hıza çıkar zaten.

Sürekli çalışmasının bir mantığı yok. Yani internette dolaşırken zaten o hıza ihtiyacınız yok ama oyun oynarken o hıza çıkar zaten.
Ben şunu demek istiyorum. Sistem ayarlarına bakarken 4ghz gözükmez mi ?

O hıza çıktığında gözükür. Yani otomatik çıkıyor. Siz işlemciyi zorlamazsanız o hıza çıkmayacaktır. Veya sıcaklık fazla ise.

O hıza çıktığında gözükür. Yani otomatik çıkıyor. Siz işlemciyi zorlamazsanız o hıza çıkmayacaktır. Veya sıcaklık fazla ise.
Haftaya Hyper 212 evo alacağım. Bu soğutu ile kaça kadar overclock yapabilirim ?

Soğutucu sadece sıcaklığı düşürmek içindir. Overclock potansiyeli işlemcinizle ilgilidir. Denemeden işlemcinizin potansiyeli şudur diyemeyiz.

Soğutucu sadece sıcaklığı düşürmek içindir. Overclock potansiyeli işlemcinizle ilgilidir. Denemeden işlemcinizin potansiyeli şudur diyemeyiz.
Demek istediğim şu; ben işlemcimi sabit 4Ghz olarak ayarlayamaz mıyım ?

Yorumlari okudum en kotu ihtimal islemciye 4.5 overclock cekersin sonra denetim masasi guc ayarlarindan yuksek performans i secersen islemcin 4.5 de calisicaktir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…