AMD FX 6350 Sistem ne kadar eder?

duxax

Hectopat
Arkadaşlar 12000 TL civarı Ryzen sistem toplamayı planlıyorum ve aynı zamanda artık eskiyen eski sistemimi de satmak istiyorum fakat fiyat hakkında kararsızım. Sizce aşağıda yazmış olduğum eski sistemimi kaç TL arası satmalıyım ?

Kasa = Everest Rampage 75
Güç Kaynağı = Everest 600W
Anakart = Asus M5a97 R2.0
İşlemci = Amd FX 6350
Ekran Kartı = Radeon R9 290X
RAM = Gskıll 2x4 1600Mhz DDR3
İşlemci Soğutucu = Hyper 212 EVO
Sabit Disk = WD 1TB 7200Rpm 64mb
DVD Okuyucu =ASUS DRW-24F1MT 24X ± DOUBLE LAYER SATA
Monitor = LG 25UM57

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitör dahilse 2000 TL civarı edeceğini tahmin ediyorum. Monitör olmadan 1100 TL civarı eder.
Sadece ekran kartı 1200TL sisteme nasıl 1100TL dediniz anlamış değilim. Tüm parçalara sahibindenden tek tek bakın. Toplam fiyattan 100TL düşerseniz satılabilir.
Evet mantıklı teşekkürler. Bu arada sahibinden.com dan hesaplarsak 3134 tl oluyor sizin hesabınızla 3134-100=3034 TL ye satmalıyım sanırım

Son düzenleme:
Cevap için teşekkürler sağolun

Ekran karti, HDD, PSU ve kasayi ayirin. Sadece Islemci, anakart ve RAM'leri satin. R9 290X hâlen canavar. Ama pazarda ekran karti olamadigi icin bu eski nesillerin bile fiyati yukseldi. Piyasaya yeni ekran kartlari surulurse veya ASIC sistemler yayilirsa HD 7XXX serisine bagli R9 2XX cok buyuk deger kaybeder. Yani aslinda ben olsam satmam ama suanda degerli. Madenciler alabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı