Amd FX 8120 ve R9 290X Tabanlı Sistem Toplama

şafak34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Yeni bir erkan kartı almayı düşünüyorum fakat forumda dikkat edilmesi gereken işlemci diye söylemişler. Alacağım ekran kartı R9 290X bir sıkıntı olur mu ? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olacaktır. Fps düşüşleri görülecektir senin için sıkıntılı olur sağlam bir overclock yapmak gerekir 4.3 ghz hızında bile sorun yaratabilir. Tabi ki denemeden bilemezsin ama overclock edildiğinde fazladan ısınacak böylelikle yine performansa eksi yönde etkisi olur. Kısacası tek çekirdek performansının kötü olduğu söyleniyor intel bir işlemci almanı öneririm.

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum fakat vatanda adama aynen bu şekilde sordum fx 8120 işlemcimle r9 290 modeli ekran kartıyla kullansam bir sıkıntı olurmu diye bana güç kaynağın yeterliyse hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi ama burada hiç deniyen arkadaş varmı teknik bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Kardeş açık ve net söylüyorum: Vatanda çalışanlar senin ne kadar FPS alıcağınla falan ilgilenmiyor. Tek amaçları satış yani bu kadar. Adam elbette öyle söyleyecek.

8120 ile forumda 980 kullanan var. Az da olsa darboğaz olacaktır fakat kartın performansından büyük ölçüde yararlanırsınız. Yeni alacaksanız AMD işlemci almayın.

İşlemciye oc yaptım şuanki hızı 4.ghz ısısıda normal 50 derecelerde acaba bu erkan kartını alsam taksam yine bir sıkıntı olurmu ??

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı