AMD FX 8300 RX 470 Sisteme PSU Önerisi

Erg1507

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Sosyal'e göz attım, umarım soruyu sormak için doğru yer burasıdır.

F/P sistem topladım kendimce. Her şey hazır yalnız bir türlü PSU'ya karar veremedim. Çok ucuza kaçmak istemiyorum. Sistemi yakmayalım :)

Şunu da belirteyim, işlemciyi 4.4-4.8 GHz arasında overclock yapmayı düşünüyorum. Ekran kartına dokunmayacağım.
  • Dark Hexagon Kasa,
  • MSI 970 Gaming Anakart,
  • AMD FX 8300 İşlemci,
  • Kingston Hyper X 8 GB 1866 MHz RAM (Bir süre sonra bir tane daha takacağım),
  • Sapphire Radeon RX 470 4 GB GPU,
  • Thermaltake Water 3.0 Performer CL-W0222-B İşlemci için sıvı soğutucu,
  • 2 TB Seagate SSHD,
PSU konusunda kararsız kaldım. Birkaç seçenek var şu an.
  • Vatan'da Zalman 600W GLX 80+ 205 TL.
  • Akasa'nın Viper 600W 80+'sını 205 TL'ye buldum.
  • Seasonic S12II-620 80+Bronze 620W 283 TL.
  • Corsair VS650 650W 237 TL.
  • Cooler Master RS600 600W %85 222 TL.
Yabancı forumlarda Corsair'i kimseye tavsiye etmiyorlar, ben iyi diye biliyordum halbuki. Gönlüm Seasonic'ten yana (çok övüyorlar yabancılar) ama Akasa'ya da bizimkiler iyi diyor, aradaki fiyat farkından dolayı Akasa'yı tercih etmeyi de düşünüyorum. Kısacası Seasonic alırsam diğerlerine göre çok daha iyi bir PSU mu almış olurum yoksa Akasa veya Zalman alsam işimi "rahatça" görür müyüm?

Esasen bu kadar pahalı bir sistem toplamayı da düşünmüyordum, şunu alacağıma bunu alayım, şu olacağına bu olsun, e bari şu da olsun diye diye 3000'i geçtim galiba.

Dostum 10senedir amd kullanıyorum zen gelince tekrar toplayacağım bu beni 2-3 sene idare eder o zamana kadar da zenlerin fiyatı düşer zaten. o yüzden bana sadece psu önerisi lazım. :)

High Power nasıl acaba? 750W 80plus fiyatları 240-260 arasında, genel olarak yorumlar da iyi... Hatta galiba bunu sipariş vereceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı