AMD FX 8350 Sistemi Yükseltme

gknbrsrck

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar...

Düşük seviyede bir bilgisayarım var ve bütçeme göre bu şekilde yükseltmek istiyorum. Parçaların birbirine uyumluluğu konusunda tecrübelerinizden ve varsa tavsiyelerinizden yararlanmak istiyorum. (NOT: Belleği 1 slot tercih etmemin sebebi, daha sonra 8GB'lık daha alacak olmamdır.)

sistem 2.jpg

9600 GT çalışır.
PSU Zm600 LX Zalman (İreliye dönük).
İşlemci i5 4460 alınız, anakart da Asus H81M-C (eğer AMD anakart ve CPU alınmadıysa) alın.
Eğer AMD işlemci aldıysanız Hyper T4, Hyper 212X ve ya Hyper103.
Kasa Zalman Z3 Plus.

Şimdi sanırım ilk etapta sadece Anakart, İşlemci ve Belleği değiştireceksin ? Ve bu üçü için bütçen 1.200tl.. değil mi ?
Total bütçe nedir ? Tüm sistemle, zamanla alacaklarında dahil ?

Sasha UKR yorum için teşekkürler, önerilerini dikkate alacağım. AMDPOWER kusura bakma kardeşim, yanlış konu başlığı nedeniyle ilk konuda ceza aldım ve bu nedenle cevap yazamadım. Evet bu üçü için yaklaşık 1200-1300 civarı, kasa,işlemci sogutucuda eklenirse 1700-1800 arası bit bütçe ayırdım. hard disk ve ekran kartı şimdilik elimdekileri kullanıcam.Ekran kartını daha sonra ayırabildiğim miktara göre almayı düşünüyorum. Yani net bir fiyat veremem.Birde şu var ki Amd ve intel önerenler arasında kaldım durdum açıkçası karar veremiyorum. Amacım teknolojinin çokta gerisinde kalmamış bir gamer pc toplamak. İlginiz için teşekkür ederim.

GSKILL 8GB (2x4GB) Ripjaws4 Kırmızı DDR4 2133MHz CL15 1.2V Dual Kit Ram
MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
Bu üç bileşen 1325 TL tutuyor. Aslan gibi bu üç bileşen. Yanına ilerde de bir ekran kartı alırsın iyi bir şey tamamdır.
Kasa:
CORSAIR CARBIDE SERİSİ WAMP/SPEC-01 80PLUS 550W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA
Soğutucu'ya arkadaşlar karar versin pek bilgim yok hava soğutma hakkında.
Ekran kartını EVGA GTX 950 veya EVGA GTX 960 öneririm.
Ekran kartı düşünceleriniz nedir ? Ona göre PSU yükseltebilriz ? Bilmem gerek.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı