Çözüldü AMD FX 8350'ye 780ti Darboğaz problemi mi var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DeatHAgne1

Hectopat
Yer
K.K.T.C
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhabalar arkadaşlar ve abiler. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum.Ssistemim FX 8350 ve Crosshair v Formula-Z kullanıyorum. 780Ti'yı yaklaşık olarak 1 ay kullandım ve hiçbir sorun yoktu. Battlefield 4'te 144hz monitörde 144fps alıyordum ortalama 120-125.

Son 2-3 gündür desktop'da da oyunlarda da bu kesikliği yapıyor tıpkı darboğaz gibi. Format attım win8'den win'7ye geçtim. Tekrar devam ediyor. Bugün bios'larını updateliyeceğim. Chechdisk taraması ve bad sector taraması yaptım. SSD'de kesinlikle bir sıkıntı yok.

Bu konuda bir yardım ederseniz çok sevinirim. Eğer problem donanımsal ise en yakın zamanda bir orta yolunu bulacağım. Ya ekran kartını yada anakart ile işlemciyi elden çıkaracağım. Problem yazılımsal ise ne yapabiliyorsam yapmak istiyorum. Fakat yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Not: Youtube'de, birçok yabancı bilgisayar yapım ve bilgisayar parçaları satış sitelerinde bundle gibi satıldığı zaman 8350'yi 780ti ile satıyorlar. Youtube'deki videoları izliyorum video'larda tık yok. Bu problem inşallah donanımsal değil de yazılımsaldır. Sizlerden yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BİOS'um güncel değildi. BİOS update yaptım ve sorun düzelti. Sistemde stabilite yoktu ve bios update ile problem çözüldü. Problem darboğaz değilmiş. :) Evet işlemciye bazı kısıtlamalar geliyor. Bir intel i7(2011 socket) performansı beklemiyorum zaten. :) Fakat 3770k kullanan arkadaşım ile aramda sadece 2-3 fps fark var. :) Sorun çözülmüştür. Tüm düşünen arkadaşlara teşekkürler.
BİOS'um güncel değildi. BİOS update yaptım ve sorun düzelti. Sistemde stabilite yoktu ve bios update ile problem çözüldü. Problem darboğaz değilmiş. :) Evet işlemciye bazı kısıtlamalar geliyor. Bir intel i7(2011 socket) performansı beklemiyorum zaten. :) Fakat 3770k kullanan arkadaşım ile aramda sadece 2-3 fps fark var. :) Sorun çözülmüştür. Tüm düşünen arkadaşlara teşekkürler.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı