AMD FX 9370 | Cooler Master Seidon 120V Ver. 2 Yüksek Sıcaklık

fearles122435

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçen sene VATAN'dan Temmuz ayında bir sistem topladım. İşlemcisi AMD FX 9370. Hal böyle olunca sıvı soğutmadan aşağısı kesmez diye düşündüm, ben de Cooler Master Seidon 120V Ver. 2 aldım.
Fakat ne hikmetse bir şeye yaramadığı kanaatindeyim. GTA5, Rome Total Waw - Attila, CS:GO (4K), Dying Light vb sağlam oyunlarda 70 dereceye kadar dayanıyor. O.C yapmadığım halde durum böyle. Ekran kartım EVGA GTX 960 SSC++ ve ben tam performans alamıyorum ısı yüzünden. Oyun esnasında sıvı soğutmanın fanından çıkan havaya elinizi tuttuğunuzda eliniz alev alacakmış gibi sıcak oluyor. Diyorum ki acaba benim sıvı soğutmamda mı sorun var? Pompa sisteminde veya fanında bir aksama bir bozukluk, macun yanlış sürülmesi vb olabilir mi? Yoksa ben de bir AMD kurbanı mıyım? Yorumlarınızı bekliyorum ona göre servise göndereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
70 derece yüksek bir sıcaklık değil. Herhangi bir zararı olmaz. Yük altındayken o işlemcinin 50 derece olmasını da beklemeyin. Yine de içinizin rahat etmesi açısından macunun düzgün bir şekilde yenilenmesinde fayda var. Düşük bir ihtimal da olsa fark edebilir. Servislik bir durum olduğuna inanmıyorum.

70 derece Intel işlemciler için sorun olmayabilir fakat AMD işlemciler için sınıra yakın bir noktadır. O işlemci hangi kafa yapısıyla üretilmiş nasıl bir işlemci cidden algılayamıyorum. Sorunuza gelecek olursak kullanmış olduğunuz sıvı soğutma giriş seviyesi bir sıvı soğutma. Adına veya sıvı soğutma olduğuna bakıp iyi performans beklemeyiniz yanlış. O işlemci için büyük su bloguna sahip çift fanlı bir sıvı soğutma alınması gerekli. Kasa içi havalandırmanızda fazlasıyla önemli. Prıme95 ile sistemi sıcaklık testine sokun. Sonuçları bizimle paylaşın. Frekans düşüşü gibi bir durum söz konusu oluyor mu bakalım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı