AMD FX 9590 R9 380 Sistem Oyun Oynarken Donma Sorunu

Lalyo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, PC'de oyun oynarken (CoD Black Ops 1, Assassin's Creed Unity, CS:GO...) PC kendi kendine kilitleniyor. Hiçbir tuş çalışmıyor. Anca PC'ye reset atarsam düzeliyor. PC'de sıvı soğutma ve kasanın üstünde kendi fanı var ve ikisine de %100 güç veriyorum. Oyundayken ısılara baktığımda en fazla 60-61 derece görüyorum ama sonra PC kendini kilitliyor. Ekran kartı ise en fazla 49-50 derece oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Sistem:
  • İşlemci: AMD FX 9590
  • Ekran Kartı: Asus Radeon R9 380 4 GB Strix Gaming
  • Anakart: M5A99FX Pro R2.0
  • Disk: WD 3.5" 1 TB Caviar Blue SATA 3.0 7200 RPM 64 MB Cache
  • RAM: Kingston 8 GB (2x4GB) HyporX Beast DDR 3 1866 MHz CL9 1.5V XMP
  • Kasa: Xigmatek Assasin Black Edition Tauro 80 Plus 700W MidT ATX Pencereli
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit (Orjinal)

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 9590 gibi bir işlemciyi nasıl aldın? Çöp bir işlemcidir, o kadar güç harcıyor ki çoğu Anakart ile performanslı çalışmıyor. Seçtiğin Anakart 140 Watt destekli işlemcileri destekliyor, o işlemcide 220 Watt harcıyor, bu Anakart o işlemciyi besleyemediği için sıkıntı yaşıyorsun. Bu işlemci piyasada hala nasıl satılıyor anlamış değilim, bu işlemciyi alanlara da Allah sabır versin.

Alırken elimdeki bütçeyle bunu kurdum birazda performansından dolayı yani diyorsun ki anakartı değiştir daha sağlam bir ana kart al.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı