AMD FX X8 9370 Sistem vs AMD FX X8 9370 Sistem

Suat Özbaşak

Hectopat
Selamlar, geçen aylarda bir kaç yeni çıkan oyunlarda kasma sıkıntısı yaşadıktan sonra, bir ekran kartı alayım dedim ve DDR2 - 3 olayını öğrendim (anlayacağınız gibi donanımla pek ilgili değilim), hal böyle olunca anakart-işlemci-ram-güç kaynağı derken kafam allak bullak oldu. Uzun araştırmalar, arkadaşlardan fikir almalar sonucunda şöyle bir bilgisayar topladım kafamda ;

Anakart : MSI 990FXA-GD80 AM3+ AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0

Güç Kaynağı : OCZ ModXstream Pro Serisi 80 Plus 700watt

İşlemci : AMD FX X8 9370 Soket AM3+ 4.4GHz 16MB Cache 32nm İşlemci

Ekran Kartı : HD7950 GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon Dx11.1

RAM : Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2133Mhz CL11 Siyah Soğutuculu

Diğer parçalar (çok parça kaldı ya) bende olduğu için alma gereği duymuyorum, ancak şöyle bir sıkıntım var. Şimdi bende Smilodon Raidmax kasa var, bu kasaya üstteki parçaların uyacağını teyit ettirdim ancak, yine de emin değilim. Ayrıca bu parçaları Vatan ve ya onun gibi marketlerden alamayacağım gibi duruyor çünkü kalmamış bazıları. O yüzden yeni bir liste yaptım, tabii üstteki liste gibi fiyatı uygun olmasa da.

Anakart : B75M-D3V Intel B75 Soket 1155 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 DVI&VGA

Güç Kaynağı : Highpower 750watt 80 Plus

İşlemci : INTEL Core i7 3770K Soket 1155 3,5GHz 8MB Cache 22nm ve ya INTEL Core i7 3820 Soket 2011 3.6GHz 10MB Önbellek (hangisi daha iyi anlayamadım, 3820 daha ucuz ama)

Ekran Kartı : GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1

RAM : Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2133Mhz CL11 Siyah Soğutuculu

Şimdi sorulara geliyorum ;
Şu ikinci olarak topladığım sistem iyi midir? Oyunları rahat bir şekilde kasmadan son grafiklerde (ultra olmasa da olur, high da yeter) oynayabilir miyim?
Smilodon Raidmax kasaya uyar mı?
İlk topladığım sistem daha mı iyiydi, eğer öyleyse kastırıp farklı sitelerden bulup alsam falanca parçanın filanca parçaya uymaması gibi bir sorun yaşar mıyım?

Not 2 : Şöyle ki, bir de mahalle çocuğu ağzıyla sorayım. Şimdi, bu iki sistemden biri ile rahatça Battlefield 4 oynayabilir miyim? Tabii şu anlık grafikleri en iyi oyun o olduğu için böyle diyorum, beni 4 - 5 yıl idare eder mi bu 2 sistemden biri?

Şimdiden teşekkür ediyorum, cevaplarınızı bekliyorum.

EDİT : Gerek kalmadı görüşlerinize, ilk yazdığım sistemi GTX760, GSKill 8mb RAM ile aldım. Konu silinebilir ve ya kilitlenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı