AMD görüntü tekrarı güç tüketimini arttırıyor

6Miller8

Decapat
Makaleler
1
Öncelikle selam. NVIDIA'da da böyle sanırım ancak yine de sormak istedim. Görüntü tekrarını açınca ne tür bir değişiklik olduğunu aşağıya bırakıyorum.
Ekran görüntüsü 2023-06-22 012840.png
Ekran görüntüsü 2023-06-22 013016.png
görüntü tekrarı açık olduğunda ekran kartı kullanımım %14'ü görüyor. Güç tüketimi ise 25W'dan asla düşmüyor. Sıcaklık olarak ise ortalama 3 derece oynuyor. Haliyle bu ayar oyun performansıma da fark ettirmeden etki ediyormuş. Çok geç fark ettim. (2. fotoğrafta da fan hızı %0)
İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
O halde kapalı tutuyorum. Drop sorunları da bunun yüzünden olabilir mi? Çok nadir oluyordu ama.

Kayıt almak istediğiniz zaman farklı programla alırsınız zaten, ayrıca açık tutulmasına bence pek gerek yok. Drop sorunu yaratabilir ama işin detayına inmek gerekir o zaman. Kapatıp deneyin bakalım sonuç ne olacak.

Drop sorunları da bunun yüzünden olabilir mi?

Olabilir. Zira arkadaşımın başına tam olarak aynısı geldi. Bu sebepten çökmeler bile yaşıyordu. Kapatınca düzeldi.

Bir de ana menüde hata tespiti ayarını kapatın. Otomatik güncelleştirme ayarını kapatın. Kullanmıyorsanız overlay'i komple kapatın. Güncelleme yapmak istediğinizde DDU ile sürücüyü komple kaldırıp yeni sürümü kurun. Zaten patch notlarını takip edin her zaman geçmeye değecek yenilikler olmayabilir.

Olabilir. Zira arkadaşımın başına tam olarak aynısı geldi. Bu sebepten çökmeler bile yaşıyordu. Kapatınca düzeldi.

Bir de ana menüde hata tespiti ayarını kapatın. Otomatik güncelleştirme ayarını kapatın. Kullanmıyorsanız overlay'i komple kapatın. Güncelleme yapmak istediğinizde DDU ile sürücüyü komple kaldırıp yeni sürümü kurun. Zaten patch notlarını takip edin her zaman geçmeye değecek yenilikler olmayabilir.
Hocam arama yerine ana menüde hata tespiti ayarını bulamadım. Otomatik güncelleştirmeler zaten kapalı. Overlay diye arama yaptım öyle bir şey de bulamadı. Ben de görüntü tekrarı kapalıyken de 25W tüketiyor. Açıkken de 40W hatta ben de arada drop yiyorum neredeyse her oyunda. Şimdi söyledikleriniz de kapatıp öyle denemek istiyorum. Ekran kartım Sapphire Pulse Radeon RX 6700 bu arada, XT olmayan.

AMD overlayi kapattım şimdi fakat ana menüde hata tespiti ayarını bulamadım. Bir de oyun içi katmanı kapatmanın drop sorununa çözümü olabilir mi? Kapatmak büyük eksi oluyor çünkü, oyunlarda sık sık alt+shift+o kombinasyonunu kullanıyorum sıcaklık değerlerini görebilmek için.

Geri
Yukarı