AMD harici ekran kartını nasıl kullanırım?

Kaanmercanci_

Centipat
Arkadaşlar sistemimde Ryzen 5 3550H dahili GPU'su Vega 8 kullanıyor harici ekran kartım olan RX560X'i oyunlarda kullanamıyorum Driver'im son sürüm olan 2020 ayarlara ne kadar göz atsam da ekran kartıma nasıl geçiş yapabilceğim bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

"Grafik ayarları" diye bir kısım olması lazım. Oradan oyununuzun exe dosyasını seçip hangi ekran kartı ile çalışacağını seçebiliyorsunuz. Arama kısmına grafik ayarları yazar mısınız?

Merhaba Kaan.Aynı laptopa bende sahibim ve aynı sorunla karşılaştım. BIOS ile ilgili pek bir bilgim yok rica etsem adım adım bana gösterebilir misin.Bulunduğum ilçede bilgisayarcı da olmayınca elim kolum bağlandı.

Hocam merhaba ilk olarak ekran kartı driverınızı güncellemenizi tavsiye ediyorum ve Nitro sense programından performans moduna almanızı eğer oyunlarda hala Vega 8'i kullanıyor ise laptopu kapatıp açarken F2'ye basarak BIOS'a girin BIOS'da en sağ kısımda default Settings'e tıklayıp sistemi yeniden başlatın ben böyle yaptıktan sonra oyunlarda harici ekran kartımı kullanmaya başladım belki yazılım çözmüştür belki de BIOS tam bir fikrim yok.

Geri
Yukarı