AMD HD 7600M ekran kartı güncellenmiyor

TolgaFlashTR

Hectopat
Makaleler
1
Başlıktaki ekran kartı var bilgisayarda ama güncellenmiyor, uyumsuz sürücü diyor. Güncelleyince de bilgisayar mavi ekran veriyor. Bilgisayarda 2 ekran kartı var, birisi Intel diğeri zaten AMD. Bilgisayarcıya götürdüm, chipset ile alakalı bir şeydir dediler ama oraya bırakmadım. Driver Booster ile Chipset'i güncelledim ama AMD yine güncellenmedi, güncellenince zaten uyumsuz diye hata veriyor. Ne yapmalıyım? Bu arada ekran kartım normalde AMD HD Radeon 7670M ama kurulu olmayınca aygıt yöneticisinde öyle gözüküyor. Üstüne üstlük şimdi Intel'i devredışı bırakıp AMD'yi kurdum, belki çakışıp mavi ekran verdiriyorlardır diye, bunu yapıp bilgisayarı yeniden başlatınca siyah ekranda kalmaya başladı, sonra yine mavi ekran. F4'e basınca(Samsung için güvenli mod tuşu) please wait... diye bir yazı çıkıyor ama hiçbir şey açılmıyor. Ne yapmalıyım? Bu sorunu format ile çözeceğim ama AMD sorunu yine kalacak.

Eğer uzun süre yüksek sıcaklıkta oyun oynadıysanız ekran kartındaki lehim topları erimiştir yada çatlamıştır. Bunu düzeltmek istiyorsanız reballing denen işlemi yapmalısınız. Bu işlemi yapan mutlaka bilgisayarcı vardır. 150-100 tl gibi bir fiyata yaparlar. Laptopsa da yaparlar normal masaüstü ekran kartıysa da. Büyük ihtimal laptoptur çünkü 7670M laptop ekran kartı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı