Çözüldü AMD işlemci fanı takılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Bugün temizlik için PC'yi açmıştım ilk kez. Fanı da çıkarttım fakat geri takılmıyor. 2 yuvada vida deliği yok. Nasıl yapılır bu?

IMG_20210528_114608.jpg
IMG_20210528_114548.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın arkasını açıp plakayı arkadan tutmalısınız monte edersen.

Anakartın altında plastik var. O kaymıştır.

Arkada bütünlüğü ve sabitlemeyi sağlamak için tek parça metal bulunur. Sen vidaları sökünce ağırlığından dolayı geri kaçmıştır. Arkadan elinle baskı yaparak tekrar sıkman lazım.
Arka kapağı açıp o plastiği tutup sıkacağım yani dimi? Bunu PC dik konumdayken mi yapacağım yoksa yan yatırıp mı?

Arka kapağı açıp o plastiği tutup sıkacağım yani değil mi? Bunu PC dik konumdayken mi yapacağım yoksa yan yatırıp mı?

Yan yatırıp yapmak daha kolay. Metali sıkı tutun geri kaçıyor. Bu fanları takarken çok çekiyorum ben.

Çözüm
Yan yatırıp yapmak daha kolay. Metali sıkı tutun geri kaçıyor. Bu fanları takarken çok çekiyorum ben.
Bu vidalarda yaylı bi sistem var. Sonuna kadar sıkacak mıyım yoksa orta kararda bırakayım mı. Yaylar gıcırdayınca kötü bir şey yapıyormuş gibi hissediyorum 😅

Sonuna kadar sıkın. Gıcırdar normal.
Taktım yerine sonunda. Sonuna kadar da sıktım zaten orada bir limit mekanizması gibi bir şey varmış belli bir yere kadar sıkılıyor. Çok teşekkür ederim dostum ömrümden bi yarım saat gitti takana kadar 😅

Taktım yerine sonunda. Sonuna kadar da sıktım zaten orada bir limit mekanizması gibi bir şey varmış belli bir yere kadar sıkılıyor. Çok teşekkür ederim dostum ömrümden bir yarım saat gitti takana kadar 😅

Gerçekten çok uğraştırıyor. Bende hiç sevmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı