AMD Overlay 8 GB RX 570'in 12 GB GPU VRAM Kullandığını Gösteriyor

G3258

Kilopat
Makaleler
5
391936

8 GB VRAM'e sahip cihaz nasıl 12 GB VRAM kullanabilir?

Aynı ekran kartı aynı sorun aynı zamanda @Melone arkadaşımızda aynı sorunu yaşıyor gelin hepimiz bu çatı altında buluşup şu sorunu çözelim.
Benim ekran kartım zaten arızalı bilgisayarı kapatırken amd bellek olamaz read tarzında bir hata veriyor, aynı zamanda anti alasing çoğu oyunda çalışmıyor, uzaklar çamur gibi, frekansı yükseltmiyor ekran kartı ihtiyaç duyduğu halde ve aynı zamanda gpu güç ışığını yakıp söndürüyor. Araştırdığım kadarı ile gpu ışığı güç kaynağı dengesizliği sebebi ile yanar diyorlar güç kaynağımda sorun olmadığından eminim. Kendi tespitim ile sorunun vram arızası olduğunu düşünüyorum. Ben servise gönderip sıfırını alacağım sizde öyle yapmalısınız bence.

Aynı ekran kartı aynı sorun aynı zamanda @Melone arkadaşımızda aynı sorunu yaşıyor gelin hepimiz bu çatı altında buluşup şu sorunu çözelim.
Benim ekran kartım zaten arızalı bilgisayarı kapatırken amd bellek olamaz read tarzında bir hata veriyor, aynı zamanda anti alasing çoğu oyunda çalışmıyor, uzaklar çamur gibi, frekansı yükseltmiyor ekran kartı ihtiyaç duyduğu halde ve aynı zamanda gpu güç ışığını yakıp söndürüyor. Araştırdığım kadarı ile gpu ışığı güç kaynağı dengesizliği sebebi ile yanar diyorlar güç kaynağımda sorun olmadığından eminim. Kendi tespitim ile sorunun vram arızası olduğunu düşünüyorum. Ben servise gönderip sıfırını alacağım sizde öyle yapmalısınız bence.
Ben ikinci el olarak aldım, performans kısmında sorun yok ama VRAM kullanımı sapıtıyor. 17 GB olduğunu gördüm sistemdeki bütün RAM'leri toplasan 17 etmiyor. MSI Afterburner kullanıyorum, o daha doğru gösteriyor. Sorun bence AMD Overlay yazılımında. Bu arada sizin güç kaynağınız ve anakartınız nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı