AMD Phenom II X4 970 işlemcinin ömrü ne kadar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ben yaklaşık 4 ay önce kendi çapımda ve sizlerden edindiğim bilgilerle bir bilgisayar topladım. Sistemim şöyle:

-AMD Phenom II x4 970 BE
-ASUS M5A97 EVO
-SAPPHIRE HD6850
-Kingston HyperX 8(2x4 GB) 1333 Mhz CL9
-Aerocool VS-9 Kasa 550W PSU'lu

Daha sonra öğrendiğim bilgilerle RAM seçimimin epey yanlış olduğunu anladım zira Phenom II serisi 1600Mhz Ram'lerle uyumlu. Ram'lerimin değişime ihtiyacı var mı? İşlemcimin daha doğrusu sistemimin ne kadarlık bir ömrü var?

Gereksiz. Bir fark yaratmıyıcaktır. Bende AMD FX işlemcide 1333 kullanıyorum. 1600'e de çıkarttım fark göremedim. Senin işlemci 1600 destekliyor. Benimki 1866. Yani işlemcimin performansından baya bi kısmış oluyorum 1333 MHz ile. Uzun lafın kısası paranı boşuna harcama ilerde gofret alırsın daha faydalı olur yani.

Ayrıca sisteminde çok güzel. Yani tamamen gereksiz para harcmış olursun bence.

Bence o frekans 1600 Mhz olabilir ama konuya hakim olmadan bir işe kalkışma derim ;)

Sistemin rahat 2-3 yıllık ömrü var. Sonrasında da ufak bir upgrade ile yeni oyunları oynamaya devam edebilirsin. RAM o kadar önemli değil ama BilgisayarKurdu'nun sadece RAM değil, veriyolu sorunu da var. Anakartı eski... Ama haklı, 333 MHz bu kadar büyük fark yaratmaz...

CEvaplarınıza teşekkürler. Recep abi upgrade konusunda içimi rahatlattın zira bende upgrade yaparın ileride nasılsa bütçem sınırlı diye bu işlemciyi almıştım. Upgrade FX serisi işlemciye geçmek ve ekran kartı değiştirmek gibi değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı