AMD R5 3600 ve GTX1660 Ti Sistem Toplama

Bütçe
7000 TL

RGHST

Centipat
Öncelikle merhabalar ve iyi forumlar,

Yeni bir sistem topluyorum ve aşağıdaki parçaları bir araya getirdim. Araştırma esnasında bu forumdaki konular çok yardımcı olduğu için sizlerin görüşlerini de almak istedim.

Fiyat/Performans olarak uygun bütçeli bir kasa toplamaya çalıştım.

CPUAMD Ryzen 5 3600
GPUASUS ROG STRIX GTX1660ti
MotherboardMSI B450M PRO-M2 MAX
RAMCorsair Vengeance 16GBx1 3000 Mhz
SSDKingston A400 SSDNOW 480GB
PSUThermalTake Litepower 550w

Anakartın 2 adet RAM slotu olduğu için 1x16 GB tercih ettim, uzun vadede ikinci slota da aynısından almayı düşünüyorum.
İşlemci için stok soğutucu kullanmayı düşünüyorum en azından başlangıç için, ilerleyen zamanlarda eğer gerekli olursa bir soğutucu eklemesi yapabilirim.

Tavsiyelerinize açığım, bilgilerinize güveniyorum. Kronik sorunlu parçalar ya da benzer klasmanda daha iyisi olabilir dediğiniz parçalar olur ise lütfen paylaşın.

Teşekkürler, iyi forumlar dilerim.

Hocam ekran kartını 1660 Super modelini alabilirsin biraz daha bütçeni rahatlatır, performans farkı fazla yok aralarında.

Hocam teşekkürler.
Kartı inceledim, aralarında çok çok az fark olduğunu gördüm. Teknik spesifikasyonlarına da baktım FPS demolarına da, aradaki fark %2 bile değil. Buna karşın benim bu gün bulabildiğim fiyatlara göre bana 600 TL kar ettiriyor.

Bu kadar ciddi fiyat farkı olmasının başka bir sebebi var mı bilinen? Neden daha ucuz ya da daha kötü kabul ediliyor? (5 FPS az vermesinin dışında)

Hocam teşekkürler.
Kartı inceledim, aralarında çok çok az fark olduğunu gördüm. Teknik spesifikasyonlarına da baktım FPS demolarına da, aradaki fark %2 bile değil. Buna karşın benim bu gün bulabildiğim fiyatlara göre bana 600 TL kar ettiriyor.

Bu kadar ciddi fiyat farkı olmasının başka bir sebebi var mı bilinen? Neden daha ucuz ya da daha kötü kabul ediliyor? (5 FPS az vermesinin dışında)

Rica ederim, fiyat farkının o kadar fazla olmasının sebebini bilmiyorum. Mesela 1660 Super'in ASUS ROG STRIX'i ile MSI Gaming X arasında bile 300TL fark var. Hangisi daha iyi onu bilmiyorum istersen farklı bir başlıkta marka seçimi yap. :)

Daha sonra konuya bakacak arkadaşlar için güncelleme atayım:

Seçtiğim PSU'i değiştirdim. TT ürünün 80+ sertifikası sanırım yok (belki de ben bulamadım) bu yüzden Corsair 550W PSU ile değiştirdim.

RAMleri 3200 MHz 2x8 GB şeklinde yükselttim.

Ekran kartını da berkayytmz önerisi ile GTX 1660 Super olarak aldım (Gigabyte modeli).

Kasanın toplam maliyeti RAM ve CPU yükseltmesine rağmen 6000 TL olarak kaldı.

Daha sonra konuya bakacak arkadaşlar için güncelleme atayım:

Seçtiğim PSU'i değiştirdim. TT ürünün 80+ sertifikası sanırım yok (belki de ben bulamadım) bu yüzden Corsair 550W PSU ile değiştirdim.

RAMleri 3200 MHz 2x8 GB şeklinde yükselttim.

Ekran kartını da berkayytmz önerisi ile GTX 1660 Super olarak aldım (Gigabyte modeli).

Kasanın toplam maliyeti RAM ve CPU yükseltmesine rağmen 6000 TL olarak kaldı.
Hocam RX 5600 XT düşünebilirsiniz ekran kartı olarak . Arada bayağı FPS farkı var .

Geri
Yukarı