Çözüldü AMD R9 290 FIFA 14 Takılma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cellat-tr

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Yakınkoruma-güvenlik
Merhaba arkadaşlar.

AMD R9 290 ekran kartım var. Fifa 14 -13 oynerken takılma yaşıyorum. Hemen hemen tüm sürücülerim güncel. Ekran kartı sürücüsüde 13.12 güncel olan versiyon. Oyuna gel gelelim başladıktan 15 saniye sonra takılmalar başlıyor. 13.11 beta sürücüsü 13.9 sürücüsünüde denedim sonuç değişmedi. Alalı15 günoldu ekran kartından soğudum.

• Anakartım Asus Formula Z
  • İşlemci AMD FX 9370
  • Ram Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz

İşlemci overclock yapmadım. Su soğutmalı kullanıyorum. Bu takılmalar neden olabilir? İnternette araştırdım, bazı şeyler buldum fifa 14 için ama değişen birşey olmadı aynı.

Bence monitörden kaynaklı. 15 veya 20 saniye sonra zaten başlama vuruşu yapılıyor. Neredeyse o anlarda sabit kamera ve top hızlı hareket ettiği için takılmalar oluyor. Tek tavsiyem kamera açısını değiştirmen.

Hocam monitör iyi görünüyor. Özellikleri burada :

LED özelliği
Özellikler
Ekran boyutu58,42 cm (23 inç) çapraz ve görüntülenebilir resim

Etkin panel alanı (genişlik x yükseklik): 50,9 cm x 28,6 cm (20 inç x 11,2 inç)
Ekran türüWLED arkadan aydınlatmalı TN (LCD)
Giriş terminali1 adet HDMI konektörü

1 adet DVI-D konektörü

1 adet VGA konektörü
HoparlörlerYok
Tarama frekansıYatay tarama aralığı 24-94 KHz

Dikey tarama aralığı 50-76 Hz
İzleme açısıYatay izleme açısı: 170 derece

Dikey izleme açısı: 160 derece

Eğim: -5 ila +20 derece
Önerilen çözünürlük (Y x D)60 Hz'de 1920 x 1080 (maksimum ve özgün çözünürlük ile aynı)
Karşıtlık oranıEn fazla 1000:1
Dinamik karşıtlık oranıEn fazla 8.000.000:1
Yanıt süresi3 ms
Piksel aralığı0,265 (Y) mm x 0,265 (D) mm
HDCP (Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması)HDCP desteği, HDMI veya DVI konektörü ile bağlıysa monitörün, HDTV çözünürlüğünü görüntülemesini sağlar. HDCP desteği bulunmayan veya analog VGA ile bağlı bir monitör, görüntülenen videonun kalitesinin HDTV'den daha düşük, DVD'ye yakın bir çözünürlük kalitesine düşmesine yol açar.

HDCP ayrıca bir içerik koruma sistemidir. HDCP, şifrelenmemiş yüksek tanımlı içerik aktarımını engeller.
Güç kaynağı - AC/DC bağdaştırıcıGiriş değeri: 100-230V~

frekans: 50~60Hz

Güç tüketimi: 30 Watt maksimum güç tüketimi (28 Watt tipik güç tüketimi), 0,5 Watt enerji tasarrufu modu
Çalışma ortamıSıcaklık: 5 °C - 35 °C (41 °F - 95 °F)

Nem oranı: %20 - 80 bağıl nem, (yoğuşmasız)
Depolama ortamıSıcaklık: -20°C - 60°C (-4°F - 140°F)

Nem oranı: %5 - 95 bağıl nem, (yoğuşmasız)
BoyutlarY x G x D (ambalajsız):

39,9 x 55,2 x 13,9 cm (15,7 x 21,7 x 5,4 inç)
AğırlıkAmbalajsız: 3,5 Kg (7,7 lbs)

Sorunu buldum. Monitorle ilgili değil hocam. Oyunda Fifa 14 Vsync kapattığımda takılma olmuyor. Fakat açınca bir süre sonra takılma başlıyor. Halbuki His HD 6950 ekran kartımda hepsi açıkken sadece fps 60 da kilitli sıkıntısız oynarken bu gibi R9 290 ekran kartında nasıl olurda takılma yapar onu anlamadım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı