AMD R9 390 Sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bak güzel arkadaşım o FPS düşüşü olmuyor işte. Shadow of mordor oyunun da ultra ayarlar için 6 GB bir kart öneriyor. 970 ultra ayarda 80 ile 90 FPS arası bir performans veriyor 1080p de. Burada 970 6 GB olsa performans yine değişmeyecek. 1080p de 4GB yetersiz kalacak oyunlar nerden baksanız 4 ile 5 senesi var. O zaman zaten kartlar artık eskimiş olacak.
390 mimarisi yeni mimari değil. Her ne kadar kart yeni olsada mimarisi eski. Sadece isim değişikliği ve frekans hızı artırıldı.
Istersen r9 290 nin 4 ile 8GB arasindaki performans farkına bir bak GTA5 de Shadow of mordor da senin dediğin gibi FPS düşüşleri oluyor mu?
Ben 750ti ekran kartini OC edip GTA 5 de nerdeyse ultra da 30 40 fps de oynatiyor du. Ee bu kart 2 GB 4 GB modeli taş catlasa 5 FPS fazla verecek. Ayni GTX 960 olduğu gibi.
Şuan 390 3 5 FPS daha çok performanslı bu yüzden 390 alırım desen tamam. Kimisi için 5 FPS dahi önemlidir.
VRAM sınırı teorikte söylendiği kadar etki etmiyor.
Ayrica istersen cevap ver. :)
Şuan burada ve başka forumlar da hala 970 önerilirken senin 390 önermen hiçbirşeyi degistirmeyecek. Sabaha kadar tartisabiliriz hiç problem yok. ;)

Cevap veriyorum aç kulaklarını ;). Eğer biraz geçmişi okusaydın NVidia'nın kartlarına çıkardığı oyuna özel driverlardan bahsettik. Okumadığın için tekrardan yazmakla uğraşıyorum. SoM'da bir kere 90FPS almıyor 50-65FPS arası. Bu bir. İkincisi bu kartın üzerine 2 yıl sonra 2 yeni seri gelecek ve o oyunların GB isteğini eşitlemek 970 gibi bir eski karta düşmeyecek. Zamanın oyun kartı olan 660'a da gelmediği gibi. Ayrıca seninle tartışmak istemiyorum. Aklını çalıştırmaktansa gözünü çalıştırıyorsun. Reklamlar ve arkadaş çevren boyamış gözlerini. Saygılarımla...

Ayrıca kartın mimarisinde değişiklik yapıldı. Aynı mimari değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben şu kadarcık bir performans için 100-150 tl fazla vermem açıkçası. Ben bu kartın piyasaya 1000 TL'ye çıkacak 970'den de kat kat iyi olacak diyen fanboylar hatırlıyorum. Benim beklentilerimi karşılamadı doğrusu.

970 e dusmeyecekte 390 a düşecek 2 yil sonra? Güldüm sadece :D.
Test videom da 1080p de ultra ayarlar da kaç FPS olduğuna bakabilirsin. Sende gözlerini iyice aç da izle ok?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben şu kadarcık bir performans için 100-150 tl fazla vermem açıkçası. Ben bu kartın piyasaya 1000 TL'ye çıkacak 970'den de kat kat iyi olacak diyen fanboylar hatırlıyorum. Benim beklentilerimi karşılamadı doğrusu.
100-150₺ az demek istedin herhalde. Kardeşim hangi video? Link atta gözümü açıp izleyeyim.

Ayrıca ben fanboy değilim. Laptoplarda NVidia'nın iyi olduğunu kabul ederim.

Bir önceki sayfaya geç orada video paylaştım. Sen daha mesajları bile düzgünce okumamissin ki. Hangi video diyorsun link istiyorsun.

Merak etme gayet düzgünce okudum. O videoyu daha önce izlediğim için bir daha izlemedim. Bende bir şey sanmıştım.

AMD'yi de O.C. yapsan aynı performansı verir.

Karti OC etmek 60 FPS den 90 FPS ye çıkarmaz. Daha önce başka bir konuda uygunsuz üslup cezası almissin ve ne tesadufse yine 970 ile 390 konusun da. Cevabını veremediğin zaman uslubunu bozmussun. Burada da durum öyle olacak sanirim. Bir daha ceza yeme istersen konu kapansın.

Bence de konu kapansın. Cevabını veremediğim zaman üslubumu bozmadım. Sadece lafımı söyledim ama nedense moderator arkadaşlar uygunsuz üslup demişler. Sen GTX 970 almaya devam et ve benim işime karışma yıl gelecek 2017'ye o zaman sana selam atarım. Saygılar.

Ayrıca ukala demek nedense uygunsuz üslup kuralına geliyor anlamış değilim.

Ve şimdi farkettim sen de İskenderunluymuşsun. Ama burası sohbet yeri değil. Neyse iyi günler arkadaşım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı