AMD Radeon gecikme önleme açılmalı mı?

Öyle bir durumda hissetmezsiniz zaten. Arkadaş zaten düşük yenileme hızlarında geçerli olduğunu söyledi. Ben bilmiyordum ekranda böyle bir probleme yol açtığını.

Oynadığım oyun 60 FPS ile sınırlı ne kadar iyi bir PC olsa da 60 FPS almak zorundayım eğer ki Radeon'dan bunu 60 FPS'ye sabitlersem bir fark yaratır mı gecikme onleme açısından hocam.

@yusuf düz 1000 FPS Max FPS olmamalı, minimuma bakmalısın. Online oynuyorum diyorsun, sinematik yoktur zaten. Bu durumda o da 1000 FPS varsayarsak input lag düşürmek için rtss ile FPS'i 1000'e sabitle, anti lag kapat ve oyna ancak ekranda yırtılmalar göreceksin, tahammül edip etmemek sana kalmış.

Görüntüden çok gecikmeye Lag'a önem veriyorum hocam.

Oynadığım oyun 60 FPS ile sınırlı ne kadar iyi bir PC olsa da 60 FPS almak zorundayım eğer ki Radeon'dan bunu 60 FPS'ye sabitlersem bir fark yaratır mı gecikme onleme açısından hocam.
Radeon ile hiçbir şekilde FPS sınırlaması kullanmamalısın. FRTC (frame rate target control) çok fazla input lag ekliyor. GPU'nun %99'a vurmadığı her koşulda anti lag kapatılmalı kısaca.

Edit: Battle(non)sense test değerleri
1683718161930.png

1683718194305.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı