AMD Radeon HD 7850'de Vulkan Desteği Var mı?

Serkan Doğan

Kilopat
Makaleler
66
Yer
İstanbul
Mantle'nin gelişmiş versiyonu Vulkan Api'sini AMD'nin HD 7800 serisi destekleyecek mi arkadaşlar? Yabancı kaynaklarda gördüm desteklediğini yazmışlar. Şahsen ben de destekleyeceğini düşünüyorum. Çünkü 7800 serisi Mantle destekli ve Vulkan API'side Mantle'nin gelişmiş versiyonu olduğu için tıpkı R9 300 ve Fury serisindeki gibi Vulkan'ı destekler gibi geliyor.

@Murat5038 @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi Vulkan, Mantle' ın türevi. DX. 12' nin ise bu ikisiyle fazlaca ortak yanı var. :) HD 7000 serisi DX. 12' yi desteklediğine göre Vulkan' ı da destekler diye düşünüyorum ben. Kesin bir kaynak göremedim ben de sizin gibi.

Radeon HD 7000 Series - Wikipedia, the free encyclopedia
GCN 1.0 destekliyor yani.
Vulkan (API) - Wikipedia, the free encyclopedia
Yani zaten destekliyor. Biraz geç görsdüm sorunu etiket işlemiyor böyle arada denk geliyoruz geç oluyor.

AMD Radeon™ Software Beta for Vulkan™ Release Notes
Ayrıca listede desteklediği yazıyor zaten. Orada ille de 7850 yazacak değil. "-" işareti arasında anlamındadır bunu ilkokulda öğrenmiş olmanız lazım.
AMD Radeon™ HD 8500 - HD 8900 Series Graphics
AMD Radeon™ HD 7700 - HD 7900 Series Graphics

Radeon HD 7000 Series - Wikipedia, the free encyclopedia
GCN 1.0 destekliyor yani.
Vulkan (API) - Wikipedia, the free encyclopedia
Yani zaten destekliyor. Biraz geç görsdüm sorunu etiket işlemiyor böyle arada denk geliyoruz geç oluyor.

AMD Radeon™ Software Beta for Vulkan™ Release Notes
Ayrıca listede desteklediği yazıyor zaten. Orada ille de 7850 yazacak değil. "-" işareti arasında anlamındadır bunu ilkokulda öğrenmiş olmanız lazım.
AMD Radeon™ HD 8500 - HD 8900 Series Graphics
AMD Radeon™ HD 7700 - HD 7900 Series Graphics
"-" işaretini öğrendim Murat abi. Fakat sizde Tarihe bakma konusunda biraz dikkatli olun. Benim konuyu açtığım zaman ile AMD'nin Vulkan Sürücüsünün çıkış tarihi çok farklı. Daha sürücü çıkmadan önce hiçbir yerde yazmıyordu. Taki AMD sürücüsünü çıkarana kadar. Zaten çıkardıktan sonra bende gördüm desteklediğini. Biraz geç yazdım Ban vardı hesabımda.

Benim konuyu açtığım zaman ile AMD'nin Vulkan Sürücüsünün çıkış tarihi çok farklı.
Farklı çünkü Vulkan'a da güncelleme geliyor. Yazdığın tarihte Vulkan zaten çıkmıştı ancak sitede duyurulmamıştı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı