AMD Radeon R5 220 Düşük Oyun Performansı

Aynı sistemi kullanıyorum. R5 220'yi çıkarıp, işlemcinin dahili grafik kartı olan HD 4600'ü kullanın. HD 4600, R5 220'den daha iyi.

Merhaba hocam bende aynı sistemin 4 GB RAM versiyonunu kullanıyorum. Sizin dediğinizi tam olarak nasıl yapabilirim?
Bilgisayarın içinden ana karttan ekran kartını çıkartıp işlemcininkini mi etkinleştirmem gerek?

Aynı sistemi kullanıyorum. R5 220'yi çıkarıp, işlemcinin dahili grafik kartı olan HD 4600'ü kullanın. HD 4600, R5 220'den daha iyi.
Hocam merhaba aynı bilgisayara sahibim benim de ekran kartım sıkıntılı Radeon r5 220. Dediğiniz işlemcinin kendi grafik kartını kullanma nasıl oluyor yardımcı olursanız cok sevinirim..

Merhaba arkadaşlar sitede yeniyim ve bu ilk konum aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum.

Elimde Casper'in bir masaüstü bilgisayarı bulunmakta ve sistem özellikle gerçekten mükemmel;
  • İntel Core İ5 4590 CPU
  • 8 GB Ram
  • 1 TB hafıza
  • Windows 10 Home
Bazı oyunlarda ciddi kasmalar oluyo ve bazıları açılmıyor yardıma ihtiyacım var.
Ne yapayım ekran kartını değiştirsem olur mu? Ve ya ram takviyesi falan mı yapayım?

Teşekkürler.
Gayet iyi bir işlemci yanında giriş seviyesi bir ekran kartı var o performans normal.GTX1650'ye kadar taşır o işlemci RX570,1650,970 alabilirsiniz.Upgrade hariç elinizden fazla bir şey gelmez.

@kad @JohnWickkk Ekran kartını çıkardım. Kabloyu ise anakarta bağladım. Sürücüleri güncelledim. Regedit üzerinden şu videodaki gibi ayarları yaptım. Yapamazsanız yazabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam VGA kablosunu ekran kartı yerine dediğiniz gibi anakart girişine taktım ancak görüntü alamıyorum.
Yardımcı olacak mısınız.

Ben ekran kartını çıkarttım ve şu an işlemcininkini kullanıyorum. VGA kablosunu direk kasadaki girişe taktığımda görüntü alabiliyorum. Sizde farklı bir sıkıntı olabilir.

Geri
Yukarı