AMD Radeon RX 6900 XT, RX 6800 XT ve RX 6000 Özellikleri

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
cgu5bizvj8a.jpg

AMD yeni ekran kartları Radeon RX 6900 XT, RX 6800 XT ve RX 6000 modellerini tanıttı. İşte yeni Radeon RX 6000 serisi GPU’ların özellikleri ve resmi tanıtımın ardından ilk düşüncelerimiz… Bu videomuzda AMD’nin resmi 2020 sonu ekran kartı tanıtımı ardından paylaşılan bilgileri özetliyoruz. AMD 6000 serisi ekran kartlarıyla ilgili pek çok sızıntının ardından nihayet özellikler […]

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Devamı: AMD Radeon RX 6900 XT, RX 6800 XT ve RX 6000 Özellikleri
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Son düzenleme:
Yeni kartların RTX 3090'a rakip olacağını hiç tahmin etmemiştim.

AMD büyük ihtimalle herkesin kafasındaki tahminleri ezip geçti, kimsenin beklemediği bir tablo gösterdi bize sunumda. Özellikle Ryzen 5000 serisi ile çok ciddi adımları attığını düşünüyorum, aynı şey RX 6000 serisi için de geçerli. Ekran kartları için sürücü sorunlarını düzelirse AMD'yi çok iyi pazar payları ve satış rakamları bekliyor. Ayrıca not olarak eklemeliyim: Hiçbir markanın Fanboy'u olmaya gerek yok. Bugün kim son kullanıcıya yararlı bir adım atacak ve rekabeti kızıştıracaksa, biz onu destekleriz. Aynı şekilde Intel ve Nvidia böyle adımlarla gelirse, onları da desteklemeyi biliriz. AMD'nin son yıllarda çok geniş bir kitlenin sempatisini kazandığını düşünüyorum, daha da kazanmaya devam edecek gibi gözüküyor. Gerçekten tebrik ederim.

Geri
Yukarı