AMD Radeon Software ayar önerisi

Silentac

Hectopat
Merhaba, öncelikle artık yoruldum. AMD ekran kartı ve işlemciye sahibim ve bu yüzden AMD Driver programlarının esiriyim. AMD Radeon ayarları 1-2 ayda bir yeni sürüm çıkartıyor ve her sürümde ekran görüntüm biraz daha kötüleşiyordu. Ben de bunun üzerine birilerine sordum ve eski sürümü yüklememi söylediler. Ancak bu AMD'de fazladan FPS ve görüntü kalitesi için ayar değişikliği yapılabiliyor. Eski ayarlarımın fotoğrafını almayı unuttum ve hatırlamıyorum. Her neyse DDU ile sildim Driver dosyalarını ve eski 20.4.2 sürümünü yükledim. Ancak sonuç değişmedi. Ekranda hafif kasmalar oluyor. Yani bir oyuna girdiğimde pürüzsüz şekilde oynayamıyorum. Bana sizin pürüzsüz ve kasmadan oynuyorum diyebildiğiniz birtakım ayarlar önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

RX 590 kullanıyorsun sanıyorum. Onun ayarlarından en iyi anlayan @07alone07 vardı belki yardımcı olabilir. Görüntü kalitesi olarak tam anlamadım ben yalnızca Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon açıyorum yırtılmalara karşı o kadar.

Bir de şu ayar bu şekilde Genel - Ekran kısmında;

Screenshot_5.png

@kino yetiştim. Ama burası sürücü kaynaklı bir hata değilmiş. Ben siyah ekran ve WattMan hatalarına bağlı olarak Frekans Mhz, güç limiti, undervolt ve fan ayarı gibi yapılan ayarlar ile ilgileniyorum genelde. Bunların haricinde daha Radeon programını bile keşfedemedim. :D Acaba FreeSync ile ilgili olabilir mi?
AMD programından fazladan FPS arttıran ve görüntü kalitelisini iyileştiren bir ayar var mı bilmiyorum açıkçası. Ekranda hafif kasmalar oluyor derken FPS drop sorunu mu yaşıyorsunuz?

Son düzenleme:
@kino yetiştim. Ama burası sürücü kaynaklı bir hata değilmiş. Ben siyah ekran ve WattMan hatalarına bağlı olarak Frekans Mhz, güç limiti, undervolt ve fan ayarı gibi yapılan ayarlar ile ilgileniyorum genelde. Bunların haricinde daha Radeon programını bile keşfedemedim. :D Acaba FreeSync ile ilgili olabilir mi?
AMD programından fazladan FPS arttıran ve görüntü kalitelisini iyileştiren bir ayar var mı bilmiyorum açıkçası. Ekranda hafif kasmalar oluyor derken FPS drop sorunu mu yaşıyorsunuz?
Evet ekranda kenar yumuşatma sorunu yaşıyorum.
Ekran Görüntüsü (17).png

Geri
Yukarı