AMD Radeon Software FPS ayarları

• Konuyu başlatan MONY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B

MONY

Hectopat
Daha fazla  
Valorant oynuyorum ayarları yaptım AMD softwaredan. Fakat tam FPS'i alamıyorum gibi. Bana ayarları nasıl yapacağımı söyler misiniz FPS için?

Dosya Ekleri

• IMG_20210324_152238_N~2.jpg
    IMG_20210324_152238_N~2.jpg
    170,4 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG_20210324_152131_N~2.jpg
    IMG_20210324_152131_N~2.jpg
    169,4 KB · Görüntüleme: 115
Mozik döşemeyi performansa çek ve senkronizasyon ile ilgili gördüklerini ya kapat ya da varsa en düşüğe çek birkaç kere yapmıştımda aklımda kalanlar bunlar

Vereceğim ayarlar maksimum FPS için. Örtüşme önleme ayarlarınız uygulama ayarlarını kullanda kalsın. Çünkü oyundayken kapatabiliyorsunuz fakat AMD ayarlarında en az 2X oluyor diye biliyorum. Doku Filtrelemesi performans yüzey biçim optimizasyonunuz açık olsun. Mozaik Döşemeyi geçersiz kılıp kapalıyı seçin. Dikey yenileme her zaman kapalı, gecikme önleme açık olsun. Shader Cachenizi bir kerelik sıfırlamanızı öneririm. Son olarak oyunda mutlaka Anti-Aliasing ayarınızı kapatmanızı öneririm, yeterli ekran kartınız yoksa FPS düşmanıdır kendisi.

Vereceğim ayarlar maksimum FPS için. Örtüşme önleme ayarlarınız uygulama ayarlarını kullanda kalsın. Çünkü oyundayken kapatabiliyorsunuz fakat AMD ayarlarında en az 2X oluyor diye biliyorum. Doku filtrelemesi performans yüzey biçim optimizasyonunuz açık olsun. Mozaik döşemeyi geçersiz kılıp kapalıyı seçin. Dikey yenileme her zaman kapalı, gecikme önleme açık olsun. Shader cachenizi bir kerelik sıfırlamanızı öneririm. Son olarak oyunda mutlaka anti-aliasing ayarınızı kapatmanızı öneririm, yeterli ekran kartınız yoksa FPS düşmanıdır kendisi.

Hocam shader cache nedir ve sıfırlamak neye yarar?

Vereceğim ayarlar maksimum FPS için. Örtüşme önleme ayarlarınız uygulama ayarlarını kullanda kalsın. Çünkü oyundayken kapatabiliyorsunuz fakat AMD ayarlarında en az 2X oluyor diye biliyorum. Doku Filtrelemesi performans yüzey biçim optimizasyonunuz açık olsun. Mozaik Döşemeyi geçersiz kılıp kapalıyı seçin. Dikey yenileme her zaman kapalı, gecikme önleme açık olsun. Shader Cachenizi bir kerelik sıfırlamanızı öneririm. Son olarak oyunda mutlaka Anti-Aliasing ayarınızı kapatmanızı öneririm, yeterli ekran kartınız yoksa FPS düşmanıdır kendisi.
Hocam hala dediğiniz gibi kullanıyorsanız softwarenin ekran görüntülerini atabilir misiniz?

Geri
Yukarı