AMD Radeon Software kendi kendine çöküyor

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkese iyi akşamlar. Neden olduğunu bir türlü anlamadığım bu sorun yine başıma geldi. Olay tam olarak şöyle oluyor. Google'da normal bir şekilde takılırken ekran kararıyor ve USB takıp çıkarma sesleri geliyor. Ardından Radeon Software kendi kendine kapanıyor. Software'yi daha sonra açtığımda normalde sağ köşede bulunması gereken güncelleme kontrol paneli ortadan kalkıyor. Bu sorun daha önce de oldu, programı yeniden kurdum düzeldi. Fakat sonrasında oyunlarda ya da günlük kullanımda saçma sapan hatalar oluşmaya başladı. RDR2 ekran kartımı görmüyordu mesela oyuna girdiğimde sistem yetersiz uyarısı veriyordu. En son dayanamayıp PC'ye format attım sorun kökten çözüldü. Ta ki birkaç dakika önceye kadar. Benim şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor? Şu anda Software'yi kullanımda bir sorun yok gibi fakat yazılımı asla güncelleyemeyeceğim sanırım.

Dosya Ekleri

• tch.png
    tch.png
    244,3 KB · Görüntüleme: 239
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncelleme ile eski AMD sürücülerini kuruyor. Bu eski sürücüleri kurma olayını ben de yaşıyorum Windows'u güncellerken sonra AMD sürücülerini silip tekrar baştan kuruyorum zahmetli oluyor ama bu sorunu AMD'nin çözmesi gerekiyor.

Windows güncellemeleri açık olduğu için eski AMD sürücüsünü kuruyor. Güncellemeleri erteleyerek istediğin zaman yapabilirsin. Ayrıca otomatik sürücü kurulumu kapalı mı? Değilse konuya bakarak kapatabilirsin.

DDU ile eski driverı silip yenisini kur. Ama kaldırmadan önce hizmetlerden Windows Update'yi devre dışı bırak. Sonra DDU ile eski driverı kaldır, internetten yenisini kur sonra tüm işler bitince yine nasıl kapattıysan öyle etkinleştir Windows Update'yi.

Windows güncellemeleri açık olduğu için eski AMD sürücüsünü kuruyor. Güncellemeleri erteleyerek istediğin zaman yapabilirsin. Ayrıca otomatik sürücü kurulumu kapalı mı? Değilse konuya bakarak kapatabilirsin.

Burada anlatılanı yap sorunun çözülecektir. Zira sorunun AMD veya Radeon Software ile bir bağlantısı yok. Windows kafasına göre sürücü kuruyor.

Geri
Yukarı