AMD Radeon'un Problemli Sürücüleri

Shadrous

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Bu Cumartesi RX 570 4G OC aldım. Harika bir güce sahip fakat 19.5.1 ve sonraki driverların tamamı RX 570 kartım için sıkıntı yarattı. Öyle ki en düşük ayarlarda CS:GO 60-75 FPS değerleri arasında seyrediyordu ve sıkça FPS drop yiyordu. 17.1.1 sürümüne geri sardım. CS:GO olması gerektiği gibi 250 FPS'e çıktı. AMD Radeon'un 19.5.X ve 19.6.X kodlu driverları tam bir fiyasko diye düşünüyorum. Bunun nedeni nedir? Bir çok kişi Wattman problemi de yaşamış. Ben de yaşamıştım, 17.1.1 böyle bir sıkıntı yaşatmıyor.

Şanstan mıdır bilemem ama ne Wattman sorunu yaşadım ne de güncelleme yaptıktan sonra FPS dropları, düşüşleri yaşadım. Tek sıkıntım ARMOR modeli nedeniyle sıcaklıkları diğer modellere oranla biraz yüksek olması :D

Her zaman güncel driver kullanmak en iyisidir. CSGO'yu bilmem ama BF V, AC Odyssey gibi güncel oyunlarda son çıkan 19.6.1 gayet stabil RX 580 ile. Bir önceki drivera göre de performans artışı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel kullanmak iyidir. Fakat bu driverların problemli olduğu gün gibi ortada. NVidia kullanırken bile bu kadar problem çıkmıyordu. Renk bozulmaları bile yaşadım. Mor mor CS oynamak ilginç bir deneyimdi doğrusu.

Bu Cumartesi RX 570 4G OC aldım. Harika bir güce sahip fakat 19.5.1 ve sonraki driverların tamamı RX 570 kartım için sıkıntı yarattı. Öyle ki en düşük ayarlarda CS:GO 60-75 FPS değerleri arasında seyrediyordu ve sıkça FPS drop yiyordu. 17.1.1 sürümüne geri sardım. CS:GO olması gerektiği gibi 250 FPS'e çıktı. AMD Radeon'un 19.5.X ve 19.6.X kodlu driverları tam bir fiyasko diye düşünüyorum. Bunun nedeni nedir? Bir çok kişi Wattman problemi de yaşamış. Ben de yaşamıştım, 17.1.1 böyle bir sıkıntı yaşatmıyor.
Hala kullanıyormusun 17.x sürücüyü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son güncelleme kartımla (RX 580) sıkıntısız çalışıyor. Ne bir renk dalgalanmasıyla karşılaştım, ne de FPS drop sorunu yaşadım.

Son güncelleme kartımla (RX 580) sıkıntısız çalışıyor. Ne bir renk dalgalanmasıyla karşılaştım, ne de FPS drop sorunu yaşadım.
Problem büyük ihtimalle Windows Version 1903 güncellemesi kaynaklı. Sitede güncellemenin 19.X.X sürümler için problem yarattığı belirtilmiş. Şu an eski bir buildle 19.6.1 güncellemesi yapıyorum. Gözlemlerimi paylaşacağım
Tamamdır. Benim bilgisayarım için sorun Windows Version 1903 güncellemesinden kaynaklıymış. 19.6.1 güncellemesini bu versiyona güncellemeden kullanın ve 1903 desteği gelmesini bekleyin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı