AMD ReLive canlı yayın kapanma sorunu

MertGURBUZ

Hectopat
Daha fazla  
ReLive uygulamasında Twitch hesabımı bağladığım halde, bağlantı tiki açılmıyor. 10 veya 15 kez tıklamamdan sonra bağlı gözüküyor, yayın başlıyor canlı aktif diyor ardından canlı çevrim dışı diyerek yayını kapatıyor. Birden fazla kez driverı silip farklı sürümler denedim. Her seferinde aynı sorunla karşılaşıyorum. Daha önceden de AMD Link'de sorun yaşamıştım. Otomatik kendini kapatıp Windows Defender ile ilgili bir yazı çıkartmıştır. 5 saattir sorunla uğraşıyorum. Sizin içi link bırakıyorum arkadaşlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ekran kartı firmalarının video kaydetme yazilimlarinda kronik sorunlar oluyor. Örneğin Shadow play vb harici video kaydetme programi öneririm. Obs vb.

Ekran kartı firmalarının video kaydetme yazilimlarinda kronik sorunlar oluyor. Örneğin Shadow play vb harici video kaydetme programi öneririm. Obs vb.

Teşekkür ederim ama daha önceden böyle bir sıkıntı yaşamıyordum. Ek bir yazılım olmadan yayın yapmak istiyorum. Performans kaybı yaşamamak veya program çakışmaları yüzünden çökme yaşamamak için. Ama yine de teşekkür ederim önerinizi deneyeceğim.

Teşekkür ederim ama daha önceden böyle bir sıkıntı yaşamıyordum. Ek bir yazılım olmadan yayın yapmak istiyorum. Performans kaybı yaşamamak veya program çakışmaları yüzünden çökme yaşamamak için. Ama yine de teşekkür ederim önerinizi deneyeceğim.
Performans kaybi gibi bir durum obs hakkinda pek konusulmaz sade temiz kullanisli bir uygulamadir. Herkes severek kullanir. Denemenizi tavsiye ederim.
Bir de sistem ozelliklerinizi paylasir misiniz?

Format , bitrate vb gibi çoğu yazılımsal işlevi Obs ile yapabilirken ReLive ile çoğunu yapamazsınız. Fps Konusunda 1-5 arasında ReLive daha öndedir. (yani performans kaybı olur olmaz değil . Ama kronik sorunlar video kaydetmeme vb yaşayabilirsiniz ).
OBS diske önbellek koyarken, Relive diske önbellek kaydeder buda dikkat çekici. Fazladan ram varsa, OBS daha iyidir. Ayrıca eğer bir SSD'niz yoksa o zaman ram için önbellekleme yapmak sizin için daha iyi olacaktır.

Performans kaybi gibi bir durum obs hakkinda pek konusulmaz sade temiz kullanisli bir uygulamadir. Herkes severek kullanir. Denemenizi tavsiye ederim.
Bir de sistem ozelliklerinizi paylasir misiniz?

AMD Ryzen 1700x CPU
8Gb 2133 Mhz RAM
Rx 580 8Gb GPU
MSI Tomahawk B350 Motherboard
Kingston 60Gb SSD
1Tb HDD
700W PSU

Relive ufacık bir donanım sıkıntısı yaşasa bile hemen kendini kapatiyor. Örneğin HDD'ye ortalama 50Mbit/sn ile yazmaya çalışırken 49Mbit/sn'ye düşeceği, dolu bir bölgeye denk gelsin. Hemen kendini kapatıyor. Veya, atıyorum, RAM'de azıcık doluluk olsun, kendini silerek yer açıyor. İşlem önceliği çok düşük olduğu için hemen pasif davranış sergiliyor.

Bunun altında yatan amaç uygulamanın çok hafif performans yükü ile çalışıp oyunu hiç yavaşlatmamak istemesi. Ancak bu davranışı yüzünden güvenilirliğini kaybediyor, çalıştırıp unutacağınız bir uygulama gibi kullanamıyorsunuz.

Sırf bu yüzden ekranın sağ alt köşesinde saat göstergesini açmak zorunda kaldım. Gösterge kaybolursa hemen yeniden kayıt başlatıyorum ki kayıp en az olsun.

Streaming için ise tavsiyem OBS kullanmanız. Çok güçlü bir işlemciniz var. Very fast ya da fast seçeneklerinde CPU encoding'i açarak, oyununuzda hiç yavaşlama olmadan 720p@60 (3000-5000kbit/sn) kayıt yapabilirsiniz ki Twitch için standartlar da bu şekilde zaten.

Relive ufacık bir donanım sıkıntısı yaşasa bile hemen kendini kapatiyor. Örneğin HDD'ye ortalama 50Mbit/sn ile yazmaya çalışırken 49Mbit/sn'ye düşeceği, dolu bir bölgeye denk gelsin. Hemen kendini kapatıyor. Veya, atıyorum, RAM'de azıcık doluluk olsun, kendini silerek yer açıyor. İşlem önceliği çok düşük olduğu için hemen pasif davranış sergiliyor.

Bunun altında yatan amaç uygulamanın çok hafif performans yükü ile çalışıp oyunu hiç yavaşlatmamak istemesi. Ancak bu davranışı yüzünden güvenilirliğini kaybediyor, çalıştırıp unutacağınız bir uygulama gibi kullanamıyorsunuz.

Sırf bu yüzden ekranın sağ alt köşesinde saat göstergesini açmak zorunda kaldım. Gösterge kaybolursa hemen yeniden kayıt başlatıyorum ki kayıp en az olsun.

Streaming için ise tavsiyem OBS kullanmanız. Çok güçlü bir işlemciniz var. Very fast ya da fast seçeneklerinde CPU encoding'i açarak, oyununuzda hiç yavaşlama olmadan 720p@60 (3000-5000kbit/sn) kayıt yapabilirsiniz ki Twitch için standartlar da bu şekilde zaten.

Çok teşekkür ederim deneyeceği. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı