AMD RX 570 ekran kartı siyah ekran veriyor

jhnnwman

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

MSI RX 570 ekran kartına sahip bir arkadaşım var. Oyun oynarken veya bilgisayar boşta duruyorken sürekli siyah ekran veriyor. Kasa çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. Kaç defa Radeon yazılımını DDU ile kalırdım en son WHQL sürümü kurdum. WattMan ayarları ile oynadım ama sürekli bir kapanma durumu oluyor. Bazı forumlarda Radeon 20.8.3 sürümünde sıkıntı yaşamadığını söyleyenler var. Ben de o sürümü kurdum ve denedim. Bir süre bilgisayar kapanmadı ama sonrasında ayarları otomatik sıfırladığından tekrar kapanmaya başladı. Ne yaptıysam olmadı. Netflix'ten film izlerken bile kasıyor. Oyunlarda keza öyle. (özellikle bir oyunda olmuyor her oyunda bir anda siyah ekran kapanıyor) forumlardaki yazılara da baktım ama olmuyor. Ne yapabilirim veya bu sorunu yaşayıp çözen var mı? Çözen varsa hangi sürümü ve ayarları yaptığını da söylerse sevinirim. Teşekkürler.

Kasa özellikleri:

• Kasa: Gigabyte Sumo Y
  • İşlemci: Intel Core i5 9400F.
  • Ekran kartı: MSI RX 570.
  • 500 GB Kingston SSD.
  • 2TB HDD.
  • Anakart: MSI Z370A Pro.
  • 16 GB 3000MHz RAM.
  • 700W güç kaynağı.

Son düzenleme:
Yok hocam maalesef düzelmedi. Arkadaş da aldığı sistemi iade etti. Yeni sistem aldı kendine. RX570 ne yaptıysak düzelmedi. Düzelsin diye de mesai harcadık bayağı ama yok bir cacık olmaz istediğin kadar ayar yap. Denemediğimiz sürüm yöntem vs. kalmadı. Varsa elinizden çıkartıp üstüne koyun biraz yeni bir ekran kartı alın daha iyi.

Geri
Yukarı