AMD RX550 sürücü yüklenmiyor

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
AMD ekran kartım RX 550 aygıt yöneticisinde Microsoft görüntü bağdaştırıcısı diye gözüküyor. Driver kurmadığım için AMD'nin sitesinden yüklüyorum setup bittikten sonra hiçbir şey yokmuş gibi kapanıyor kısaca yüklenmiyor delireceğim artık ne yapmalıyım? IObit gibi oto driver Update programını denedim IObit yaptı fakat bu sefer de geçenki konuda açtığım ekran kartı çökmeleri oluyor. AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatası vermeye başladı iobtten sonra AMD Cleanup Utility ile güvenli modda driverları sildim. Şimdi ne yapabilirim?

Display Driver Uninstaller (DDU) indirdikten sonra bilgisayarı güvenli modda başlatın ve AMD driverlarını silin hocam uygulama üzerinden.

Hocam daha sonra https://drivers.amd.com/drivers/whql-amd-software-adrenalin-edition-23.7.2-win10-win11-july25.exe yükleyin ve kurulumunu yapın. Kurulumu yapmadan önce windows updateyi kapatırsanız daha sağlıklı olur hocam. Temiz kurulum işe yaramazsa muhtemelen driver ile çakışan uygulamalar vardır bilgisayarınızda. Ki zaten bir nevi temiz kurulum yapmışsınız fakat bir de DDU ile deneyin. Cleanup utility sonrası kalıntılar kalabiliyor. DDU daha garanti.

Display Driver Uninstaller (DDU) indirdikten sonra bilgisayarı güvenli modda başlatın ve AMD driverlarını silin hocam uygulama üzerinden.

Hocam daha sonra https://drivers.amd.com/drivers/whql-amd-software-adrenalin-edition-23.7.2-win10-win11-july25.exe yükleyin ve kurulumunu yapın. Kurulumu yapmadan önce windows updateyi kapatırsanız daha sağlıklı olur hocam. Temiz kurulum işe yaramazsa muhtemelen driver ile çakışan uygulamalar vardır bilgisayarınızda. Ki zaten bir nevi temiz kurulum yapmışsınız fakat bir de DDU ile deneyin. Cleanup utility sonrası kalıntılar kalabiliyor. DDU daha garanti.
Hocam ben önceki konuda da bahsetmiştim ddu bende çalışmıyor framework 4.8 istiyor fakat windows sürümüme uyumlu değil 1 hata 5 hata doğuruyor üst üste.

Yeni konular

Geri
Yukarı