AMD Ryzen 3800X için işlemci fan tavsiyesi

RAM'lere değer mi bilemiyorum ancak yükseklik olarak sorun çıkarmazlar. Fryzen 164mm, NH-D15 ise 165mm yüksekliğe sahip.

İkisi arasından tercihim Noctua olurdu, daha sessiz çalışmasından dolayı.

Soğutma olarak hangisi daha iyi net bir bilgi bulamadım. Ancak Fryzen TR4 soket ile uyumlu olduğu için, TR4 soket işlemcileri soğutabildiği için AM4 işlemcileri hayli hayli soğutur diye düşünüyorum. O yüzden Fryzen daha iyi soğutma performansı sağlar. Tabii bu şahsi düşüncem.

RAM'lere değer mi bilemiyorum ancak yükseklik olarak sorun çıkarmazlar. Fryzen 164mm, NH-D15 ise 165mm yüksekliğe sahip.

İkisi arasından tercihim Noctua olurdu, daha sessiz çalışmasından dolayı.

Soğutma olarak hangisi daha iyi net bir bilgi bulamadım. Ancak Fryzen TR4 soket ile uyumlu olduğu için, TR4 soket işlemcileri soğutabildiği için AM4 işlemcileri hayli hayli soğutur diye düşünüyorum. O yüzden Fryzen daha iyi soğutma performansı sağlar. Tabii bu şahsi düşüncem.
Deep cool baya ince yalnız noctua'dan nasıl iyi soğutuyor çözemedim çok ince olunca biraz tırstım bu fiyata değer mi diyede bilemedim hala kararsızım konuyu açmak sorunumu çözümlemedi

Selam arkadaşlar başlıkta belirttiğim işlemci için işlemci soğutucusu arıyorum. Stok fanı çok sesli çalışıyor ve fazla ısınıyor. Hava soğutma istiyorum. Kasanın işlemci fanı genişliği 170mm tavsiyeleri bekliyorum teşekkürler.
Ben olsam o bütçede sıvı soğutma tercih ederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı