AMD Ryzen 5 2600 vs AMD Ryzen 5 3600X

Mert Çamran

Centipat
Arkadaşlar sistemim RX 570 4 GB 16 GB RAM 3000MHz 2600X işlemcim var. 3600X geçmeyi düşünüyorum aradaki FPS farkına değer mi? Sadece PUBG Steam oynuyorum başka oyun oynamıyorum PUBG de bir tık işlemciye yüklendiği için kararsız kaldım 3600X in soğutucusu vs 3.8GHz 3600 alsam+soğutucu da alınca aynı fiyata denk geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim RX 570 4 GB 16 GB RAM 3000MHz 2600X işlemcim var. 3600X geçmeyi düşünüyorum aradaki FPS farkına değer mi? Sadece PUBG Steam oynuyorum başka oyun oynamıyorum PUBG de bir tık işlemciye yüklendiği için kararsız kaldım 3600X in soğutucusu vs 3.8GHz 3600 alsam+soğutucu da alınca aynı fiyata denk geliyor.
Hocam bence şuan için pek gerek yok gibi. Elinizdeki işlemci ekran kartınız ile güzel bir kombin.

PUBG'de yeni ekran kartı almayacaksan bir fark yaşamazsın.
PUBG işlemci gerektiren bi oyun olduğu için işlemci almayı planladım da ekran kartı fiyatları uçmuş gidiyor fiyatları düşse direk ekran kartı alıcaktım da maalesef düşmüyor miningciler yüzünden.
Hocam bence şuan için pek gerek yok gibi. Elinizdeki işlemci ekran kartınız ile güzel bir kombin.
İşlemci gerektiren oyun olduğu için PUBG tabi ekran kartıda gerekiyor ama işlemci gerektiren oyun olduğu için 3600x düşündüm de pek etkisi olmaz mı FPS açısından çok düşükte oynuyorum grafik ayarlarımın hepsi.
Ekran kartını değiştirmeyeceksen değmez, bu arada R5 3600 diyorum X olmadan. Ayrıca X olmayan R5 3600 4.2Ghz çalışıyor.
2600x işlemcim de 3.6Ghz v 3600 3.6Ghz 2'side aynı Ghzde çalışıyor ben o yüzden X modelini almak istiyorum da değer mi sence hocam FPS açısından PUBG oynuyorum ayarlarımın hepsi çok düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı