AMD Ryzen 5 3600 - RX 5600XT macOS ventura kurulumu

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, birkaç saattir uğraşıyorum, henüz bir ilerleme kaydedemedim. @Kleyn in oluşturduğu imajı olduğu gibi yazdırdım USB'ye (içerisinde _macosx diye bir dosya vardı normal mi bilmiyorum.)
EFI olarak birkaç farklı EFI denedim ilk denediğimde yükleme ekranında %30 civarında ekran gitti birkaç defa denedim ama reset atmak zorunda kaldım her seferinde.
İkinci denediğim @Kleyn in konusundaki efiydi 025-desktop AMD bulldozer_jaguar (6 cekirdek) olanın ismini düzenledim ve Config yaptım, o dosyayı da OC klasörünün içine attım, neyi yanlış yaptım bilmiyorum ekranda birkaç satır kod belirdi ve reset attı kendi kendine.
Bu konuda tecrübesizim yardımca ihtiyacım var işin içinden çıkamıyorum.
Sistemim;
Anakart B450M-K
İşlemci Ryzen 5 3600.
Ekran kartı ASUS Dual RX 5600XT.
Bu bileşenlere göre bir EFI oluşturup atarsanız çok sevinirim.

Config buldozer değil de ryzen_threadripper (6 cekirdek).plist ile deneyin. Bir de bu ekran kartı için boot Args'a bu komudu girmeniz gerekiyor.agdpmod=pikera

Config buldozer değil de ryzen_threadripper (6 cekirdek).plist ile deneyin. Bir de bu ekran kartı için boot Args'a bu komudu girmeniz gerekiyor.agdpmod=pikera

Boot args dediğiniz yer neresi? Dediğim gibi macOS hakkında bilgim 0 açıklarsanız sevinirim.

@Kleyn hocam doğru mudur şu an?

Dosya Ekleri

• opencore-2022-12-09-191944.txt
    256 KB · Görüntüleme: 835
İmajın upload işlemi bittiğinde gerekli EFI'yi oluşturacağım. Tahmini süre 16 dakika.

Buyurun, deneyiniz.

Son düzenleme:

Her şey gayet normal ilerliyordu, sonra reset atti en son gördüğümde %90 civarı bir şeydi galiba
Şu anda tekrar tekrar reset atıyor normal midir? 3-4dakikadır tekrarlıyor dokunmadım belki kurulumun bir aşamasıdır diye.

10dkyı geçti artık bir terslik olduğunu düşündüm dayanamadım Windows'u açtım baktığımda MacOS'u yüklediğim disk %100 boş gözüküyordu, yani hiçbir işlem olmamış gibi şu an. Yaklaşık 45dk bekledim kurulmasını

(Disk 0 bölüm 3 kurmaya çalıştığım bölüm)

Son düzenleme:

OpenCore menüde macOS Installer diye bir seçenek oluştu mu?

OpenCore menüde macOS Installer diye bir seçenek oluştu mu?

İlk reset attığında vardı, installeri seçerek devam ettim ama şu anda OpenCore menüsüne ulaşamıyorum, o aşamaya gelmeden yeniden başlatıyor direkt.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…