AMD Ryzen 5 5600 için 4060 Ti mı 4070 mi? (1080p)

Bütçe
27500
Aslında sizin gibi bir 5600-4060Ti ikilisi düşünüyorum kısaca, sadece marka olarak MSI ve ASUS modellerinden birini alırken (markaya da ek para verince) 4070 lerin fiyatına yaklaşmak beni düşüncelere sokuyor. Bide 1080p olayı olunca aslında darboğaz da çok takılacak bir durum değil gibi ki 12GB vram e kavuşuyorum.

O zaman markaya para ödeme. Ben MSI aldım pişman oldum iade ettim, yerine mis gibi Colorful aldım kart kalite kokuyor.

MSI ile ASUS keriz silkelesin benim bir daha işim olmaz. En azından ekran kartı kısmında.

O zaman markaya para ödeme. Ben MSI aldım pişman oldum iade ettim, yerine mis gibi Colorful aldım kart kalite kokuyor.

MSI ile ASUS keriz silkelesin benim bir daha işim olmaz. En azından ekran kartı kısmında.
COLORFUL iGame RTX 4070 Ultra 12GB GDDR6X 128Bit (W OC V2-V) bu marka model resmen 4060Ti ın biraz üzerinde iGame modelini daha önce çok gördüm site de vardı. Alınabilir mi fiyat farkını göz önünde bulundurduğumuzda?

COLORFUL iGame RTX 4070 Ultra 12GB GDDR6X 128Bit (W OC V2-V) bu marka model resmen 4060Ti ın biraz üzerinde iGame modelini daha önce çok gördüm site de vardı. Alınabilir mi fiyat farkını göz önünde bulundurduğumuzda?

Şöyle söyleyeyim f/p olarak kötü koymuşlar. 7K farkı hak edecek bir durum ortada 4060 Ti ile 4070 arasında. O yüzden ya benim kullandığımı al, ya da 3 fanlı başka bir 4070 al şunun gibi.

Ben olsam bunlardan birisini alırdım. Evet kartta biraz kalite, görüntü olsun ve serin çalışsın diyorsan çift fanlı Zotac, Palit, MSI falan pek yaramıyor. Onlar ekonomi ürünü.

Şöyle söyleyeyim f/p olarak kötü koymuşlar. 7K farkı hak edecek bir durum ortada 4060 Ti ile 4070 arasında. O yüzden ya benim kullandığımı al, ya da 3 fanlı başka bir 4070 al şunun gibi.

Ben olsam bunlardan birisini alırdım. Evet kartta biraz kalite, görüntü olsun ve serin çalışsın diyorsan çift fanlı Zotac, Palit, MSI falan pek yaramıyor. Onlar ekonomi ürünü.
Sizin kart 16-17 bandında benim istediğim modeller de aslında 17 bandına düştüğü oluyor. Lakin 20 üstünde seyretmeye devam ederse iGame modeline (çünkü sonuçta Nvidia çekirdekleri aynı ve tasarım olarak da şık) ya da 4070 modeline yöneleceğim gibi. Yorumların için teşekkürler.

Sizin kart 16-17 bandında benim istediğim modeller de aslında 17 bandına düştüğü oluyor. Lakin 20 üstünde seyretmeye devam ederse iGame modeline (çünkü sonuçta NVIDIA çekirdekleri aynı ve tasarım olarak da şık) ya da 4070 modeline yöneleceğim gibi. Yorumların için teşekkürler.

Hocam bende kararsız kaldım 5600 var 4060 Ti mı alsam yoksa 4070 mi 1080p oynayacagım 2 k hedefim yok işlemcimde yeni aldım yükseltemem darboğazdan biraz korkuyorum ana kartım A320 olduğu için OC yapamıyorum işlemciye darboğaz olacağı kesin ama ani FPS düşüleri donma/takılma vs olur mu yoksa sadece FPS akıcı bir şekilde 7800x3D göre daha az mı alırım eğer daha az alırsam sorun yok ama donma takılma olursa fikrim değişir

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı