AMD Ryzen 5 5600X - B450M-K ile sorunsuz çalışır mı?

Seha Avunduk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Soracağım soruyu direkt olarak başlıkta görebilirsiniz. Ryzen 5 5600X almak istiyorum ama içime bir kurt düştü. AM4 soket olduğu için ona göre tasarlanmıştır, sorunsuz çalıştırır diye düşünmeme rağmen bir arkadaş bazı anakartların chipset uyumsuzluğu vb. yapabileceğini söyledi. Ben de bu kadar para vereceğim bir ürünün sorunsuz çalışacağından emin olmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu konu hakkında ayrıntılı bilgim yok ama B450 anakartlarda 5.nesil Ryzen işlemci takma güncellemesi geldi. Bios güncelse takılınca çalışması lazım. Belki bir takım özellikler tam olarak çalışmayabilir ama takınca çalışması lazım.

Piyasadaki tüm B450 anakartlar için 5000 serisi desteği gelmiş olması lazım. BIOS güncellemesi yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Yalnızca PCIe 4.0 hızından mahrum kalırsınız.

Stok hali ile sorun olmaz gibi ama hız aşırtma gibi bir şey düşünüyorsanız, hava sirkülasyonu iyi bir kasaya sahip olmanız gerekebilir. Sonuçta B450'nin alt seviye anakartlarından biri.

Geri
Yukarı