AMD Ryzen 5 7500F soğutucu önerisi

doganerr

Femtopat
Daha fazla  
RAM
2x16 6000mhz
Anakart
Asus EX-650M V7
AMD Ryzen 5 7500F işlemcim var tam yükte. AMD Wraith Stealth hava soğutucu ile sıcaklık 95 dereceye kadar çıkıyor. Sizce ne yapmalıyım? Bilgisayarı toplayalı daha 1 ay olmadı çok hevesimi kırdı bu durum. Ne takviye yapmalıyım acaba?

Dosya Ekleri

• 4cfc41a0-4897-46f2-814a-ca05cd883401.jpeg
    4cfc41a0-4897-46f2-814a-ca05cd883401.jpeg
    9,4 KB · Görüntüleme: 58
AMD Ryzen 5 7500F işlemcim var tam yükte. AMD Wraith Stealth hava soğutucu ile sıcaklık 95 dereceye kadar çıkıyor. Sizce ne yapmalıyım? Bilgisayarı toplayalı daha 1 ay olmadı çok hevesimi kırdı bu durum. Ne takviye yapmalıyım acaba?

Stok soğutucu bu işlemcilere yetmiyor kule tipi soğutucu almanız faydalı olacaktır.

Öneriniz var mıdır acaba?

Bütçenizi aşarmı bilmiyorum ama çoğu kişi bu modeli öneriyor bütçenize göre daha uygun modellerde vardır.

Kendim 7600 için şunu kullanıyorum:

Testlerde falan zorlayabildiğim kadar zorladım ve en fazla 76 derece gördüm, günlük kullanımda ve oyunlarda en fazla 55-60 falan gördüm.

Alternatif olarak peerless assasin'e bakabilirsin:

Al geç al geç. Işıklısını istiyorsan sitede ışıklısı da var.

Boşuna diğerlerine fazladan para verme.
Işıklı önemli değil de almışken iyisini almak istiyorum işlemciyi sürekli kullanıyorum. Acaba sıkıntı yaşar mıyım ilerde. Bunları araştırdığımda hep F/P yazmışlar.

Işıklı önemli değil de almışken iyisini almak istiyorum işlemciyi sürekli kullanıyorum. Acaba sıkıntı yaşar mıyım ileride. Bunları araştırdığımda hep F/P yazmışlar.

7500F için sorun çıkarmaz ancak dersen iyisini alayım bunu alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı