AMD Ryzen 5600X vs 5700X vs 5800X

• Konuyu başlatan Shai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 16B
@Shai dediğin yüksek FPS'leri ayar yapmadan sabit alamazsın. 12900k ile bile o dediğin FPS'ler sabit alınamıyor zaten. Birkaç ayar ile hiç 350-600 FPS arası oynayan yayıncılar görüyorum 5600X ile.
DDR5 olayı ise zorunlu olmaz ancak soket yapısı değiştiği için anakart fiyatlarının AM4 anakartlar kadar ucuza olacağını sanmıyorum.

Birkaç ayardan kastınız OC'mi hocam? Evet ben de takip ediyorum aynı şekilde 350-600 arası alıyorlar ama genellikle çatışma sıralarında sürekli 330-360 arasında sanki tam böyle bir yeni nesil gelse asla 360 altına düşmeyecekmiş hissiyatı alıyorum:D zaten bu ayarların Low'da olduğunu varsayıyorum.

Şimdi biraz bakındım, tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakmak ve sanırım sizinde bahsetmek istediğiniz birkaç ayar olan iyileştirmeleri falan yapıldığı zaman aslında 360 FPS altına düşmeyecektir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
@Shai oynamadığım için tam ayarlarını bilmiyorum. Mesela şu videodaki ne yapıyor bilmiyorum ama FPS değerleri uçuk;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Amaç Valorant ise 5600X 12700K'yı bile geride bırakabilen bir işlemci. Yeni nesil Ryzen'ler tabii daha iyi olacaktır ama anakart, DDR5 derken pek alınabilirliği olacağını sanmam.
O nasıl oluyor hocam anlatır mısınız? Düşük çekirdekli işlemciyi nasıl geçiyor? Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

Hocam 5700X veya 12600K alın o fiyata.

O nasıl oluyor hocam anlatır mısınız? Düşük çekirdekli işlemciyi nasıl geçiyor? Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

Oyun performansını çekirdek sayısı mı belirliyor sanıyorsun? Oyun için tekli çekirdek gücü ve önbellek çok daha önemli çekirdek sayısına kıyasla. Sizin mantığınızla bakarsak 3700X'in 5600X'i dağıtması lazım.
Ama bırak geçmeyi oyunda yanına yaklaşamıyor 5600X'in.

Oyun performansını çekirdek sayısı mı belirliyor sanıyorsun? Oyun için tekli çekirdek gücü ve önbellek çok daha önemli çekirdek sayısına kıyasla. Sizin mantığınızla bakarsak 3700X'in 5600X'i dağıtması lazım.
Ama bırak geçmeyi oyunda yanına yaklaşamıyor 5600X'in.
Hayır,yanlış anladın.12.nesildeki tek çekirdeğin gücü AMDnin son işlemcilerdeki gücünü çoktan geçti.Bunu bilmen gerekirdi.Ayrıca tek çekirdekteki güç ne kadar fazla ise Hyperthreadingdeki güç de o kadar artar,dolayısıyla fazlası daha fazla kullanır.Bu da workstationdaki işlemcilere yansır,Valorant gibi CPU oyunlarına etki eder.

@Hjiterisaky sen ne anlatıyorsun ya? Adam Valorant oynayacağım diyor sen gelmiş saçma sapan hyperthreading'den falan bahsediyorsun. Konuyla alakasız bu söylediklerin. Bu arada yanlış bilgi dedin ya bir bak istersen;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı