AMD Ryzen 7 3700U oyun performansı

Galiba sıkıntınız var size sorduğum soruya bakabilir misiniz?
O laptop hakkında testler yok, kesin bir kanıya varamazsınız. Genel bir işlemci karşılaştırması için YouTube'a bakabilirsiniz ama her laptop'un soğutması farklıdır, HP'nin çok da iyi olmasını beklemem. Özellikle 3500U/3700U'nun oyunlarda tam performans göstermesi için dual channel RAM lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnsanlar senin iyiliğin için uğraşıyor yok bunu yapma, yok şunu yapma.
Bilgisayarda ekran kartı yok oyun performansı diyorsun.
Üstelik videodaki sistem masaüstü ve 16 GB RAM var. O herif 30 FPS'lerde oynuyorsa sen 15 FPS oynarsın aynı ayarlarda muhtemelen.
PUBG kendisinde 25-35 FPS arası alırsınız videodaki ayarlar ile. CS:GO ve LoL ise grafik gerektirmeyen oyunlar olduğu için rahatlıkla oynarsınız.
PUBG emülatörde 70 FPS görürsünüz muhtemelen.

Üstelik videodaki sistem masaüstü ve 16 GB RAM var. O herif 30 FPS'lerde oynuyorsa sen 15 FPS oynarsın aynı ayarlarda muhtemelen.
PUBG kendisinde 25-35 FPS arası alırsınız videodaki ayarlar ile. CS:GO ve LoL ise grafik gerektirmeyen oyunlar olduğu için rahatlıkla oynarsınız.

Bütce 4500 TL diyorum 4900 TL laptop atarsa tabii onu yapma derim. Sadece sorumu sormuşum cevap bekliyorum sizin attığınız gibi mesela 25 FPS alırsın demeleri yeterli.

@Yasaklı
Sadece oyun için bilgisayar alıyorsan APU sistemlere bakma.
600-700 TL'lik ekran kartı bile APU sistemden daha fazla performans verir.
Yani CPU+GPU vereceğin fiyat 2000 TL ise APU 2000 TL vereceğine 1300 TL CPU 700 TL GPU alsan daha iyi performans alırsın.

O sistem laptop ama doğru 16 GB ram var tek slot RAMden daha çok performans alır.
Bütce 4500 TL diyorum 4900 TL laptop atarsa tabii onu yapma derim. Sadece sorumu sormuşum cevap bekliyorum sizin attığınız gibi mesela 25 FPS alırsın demeleri yeterli.
Performans istediğin için kaliteli ve içindeki donanımı soğutabilen bir laptop önerdim. 3700U içeren kaliteli ve paneli iyi bir laptopu 4500 TL altında bulamazsın bu günlerde. 3500U işlemcisine bak sana yeterli olur mu, CSGO'yu kaldırır rahat. Ya da mx230 gibi bir ekran kartına da bakabilirsin.

O sistem laptop ama doğru 16 GB RAM var tek slot RAM'den daha çok performans alır.

Performans istediğin için kaliteli ve içindeki donanımı soğutabilen bir laptop önerdim. 3700U içeren kaliteli ve paneli iyi bir laptopu 4500 TL altında bulamazsın bu günlerde. 3500U işlemcisine bak sana yeterli olur mu, CS:GO'yu kaldırır rahat. Ya da MX230 gibi bir ekran kartına da bakabilirsin.

Bütce olsa alırım hocam bütce sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı