AMD Ryzen 7 4800H yayındaki sıcaklıkları normal mi?

7ali7mert7

Centipat
Daha fazla  
İşlemci: AMD Ryzen 4800H.
Birincil ekran kartı: AMD Radeon Graphics.
İkincil ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Ti Max-Q
RAM: 16 GB.

GTA V yayını yaparken oda kliması ile işlemci 101 dereceyi görüyor klima açmazsan GTA V yayını gerçekleşmiyor çünkü bilgisayar kapanıyor. Aynı sorun tuhaftır LoL yayını yaparken de oluyor ama Bannerlord yayını yaparken sorun çıkmıyor. Yayın yapmazken hiçbir problem olmuyor rahatça oynayabiliyorum oyunları. Bilgisayar 8 aylık fan temiz macun değiştirme zamanı mı geldi acaba bir de ilk aldığımda AIDA64 ile test yapmıştım işlemci 105'i gördü ama kapanmadı. Son olarak da AMD işlemcileri için 105 aşağısı sorun yok diyorlar yani işlemci 101 derecede bilgisayarı kullansam sorun olur mu zaten bir problem olsa kendini kapatırdı diye düşünüyorum mantıklı fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dizüstünde 85-95 arası sıcaklıkara normal bakar olduk. Ancak 100-105 dereceler bence aşırı. Hele de uzun kullanımda. Pek emin değilim ancak lehimlere falan zarar verebilir. Bilen arkadaşlar daha iyi açıklayacaktır.

Bende aynı sorundan muzdaribim ya. 100 lü dereceleri gördüm bu işlemci ile ama kapanma yaşamadım. soğutması iyi diyorlardı bide

Geri
Yukarı