AMD Ryzen 7 alınır mı?

cokmerakli

Hectopat
Arkadaşlar Lenovo marka bir bilgisayarım var. Şu anda AMD A10 9700 işlemcim var. Anakartım lenovo marka bir anakart ve soketi uyumlu olduğu için AMD Ryzen 7 2700X almayı planlıyorum. Bilgisayarımda işlemci darboğazı yaşıyorum. Sizce bu kadar para verip söylediğim işlemciyi alsam hız farkı olur mu? ve AMD işlemcileri ile birlikte single channel RAM yeterli midir yoksa dual channel mi gerekir?

Son düzenleme:
İşlemciden ziyade SSD yoksa SSD almanız işletim sistemi hızı açısından daha iyi olacaktır.

Merhaba,

Öncelikle anakart modelini tam yazarsanız sağlıklı bir şekilde yardım edebiliriz. Anakart modeliniz uyumlu ise 2700x'den ziyade 3600 almanız performans açısından çok daha iyi olacaktır.

AMD işlemcilerin dual channel performansı single channellara göre daha iyidir.

Merhaba,

Öncelikle anakart modelini tam yazarsanız sağlıklı bir şekilde yardım edebiliriz. Anakart modeliniz uyumlu ise 2700x'den ziyade 3600 almanız performans açısından çok daha iyi olacaktır.

AMD işlemcilerin dual channel performansı single channellara göre daha iyidir.
Adsız1.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı