AMD Ryzen 9 3950X sistem toplama

Rozi

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Ben bir sistem toplayacağım aklımdaki sistem şu şekilde;
  • -İşlemci: AMD Ryzen 9 3950X (16 Çekirdek/32 Thread)
  • -Anakart: MSI X570 MEG Ace
  • -Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio 11GB GDDR6 352 Bit
  • -İşlemci Soğutucu: Corsair H150I PRO RGB 360MM Sıvı Soğutucu
  • -Güç Kaynağı: Corsair 1200W +80 Platinium HX Serisi
  • -Kasa: Cooler Master MasterCase H500M
  • -RAM: G.Skill 32 GB (2x16) Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16
  • -SSD: Corsair 960GB Force MP510 NVMe M.2 SSD ( 3480 MB Okuma/3000MB Yazma)
  • -Monitör: BenQ Zowie 24.5" XL2546 1MS 240Hz, DyAc
  • -CableMod Vertical PCI-e Bracket (Ekran kartını dikey takmaya yarayan aparat)
Arkadaşlar aklımdaki sistem bu işlemcinin piyasaya satışa çıkmasını bekliyorum şu anda. İleriye yönelik bir sistem yapmaya çalıştım bir daha toplamam zor çünkü :) Ekran kartı ağır olduğu için dikey ekran kartı tutacağı aparatı da almaya karar verdim, uzun kullanım için işimi sağlama alayım dedim. Monitör neden 2K ya da 4K almadın demeyin E-spor için 240Hz gerekiyordu. Güç kaynağı sizce verimli bir şekilde besler mi? Ayrıca anakart bu işlemciyi overclock ederken verimli olur mu? Sizin önerileriniz nedir şunu alabilirsin ya da şu sisteme bence daha iyi olur dediğiniz neler var? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem çok güzel gerçekten. Sadece nacizane tavsiyem ekran kartı tutamaçları fps kaybına yol açtığını bi kaç videoda izlemiştim.

Onun yerine ekran kartı kitleyicileri var. Marka model olarak öneri isterseniz Cooler Master ELV8

Şu an için aktif bir satışı yok fakat dün coolermaster tr ınstagram sayfası ile irtibat kurduğumda yakın zamanda itopya üzerinden satışa sunulucağını belirtti.

Sistem çok güzel gerçekten. Sadece nacizane tavsiyem ekran kartı tutamaçları fps kaybına yol açtığını bi kaç videoda izlemiştim.

Onun yerine ekran kartı kitleyicileri var. Marka model olarak öneri isterseniz Cooler Master ELV8

Şu an için aktif bir satışı yok fakat dün coolermaster tr ınstagram sayfası ile irtibat kurduğumda yakın zamanda itopya üzerinden satışa sunulucağını belirtti.
%1 FPS kaybı oluyor o da çok az bir değer.

benzer bir sistem toplama arifesindeyim. tabi 3950x stoklara girerse.hatta baya benzer bir listemiz var

• -İşlemci: AMD Ryzen 9 3950X (16 Çekirdek/32 Thread) bekleniyor
  • -Anakart: MSI X570 MEG Ace (mevcut)
  • -Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2080 super Gaming X Trio alındı yolda.
  • -İşlemci Soğutucu: Corsair H115 280MM Sıvı Soğutucu (mevcut)
  • -Güç Kaynağı: Corsair hx850i (mevcut)
  • -Kasa: phanteks evolv (mevcut)
  • -RAM: G.Skill 64 GB (4x16) Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16 (mevcut)
  • -SSD: Corsair 960GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (mevcut)
  • ekran asus vg27aq 2k ips (mevcut)

ben bu sistemle hem oyun oynamayı hemde mimari modelleme programı çalıştırıp render almayı amaçlıyorum. çizim yaparken gpu render alırken cpu kullanımı maksimumda.
şuan e5 2670 işlemcili workstationumdan tam 2 kat hızlı olmuş olacak ki kendisi gayet güçlüdür.

yalnız sadece oyun oynayacaksan 2080ti a bişey diyemem ama 3950x yerine 3900x hatta ve hatta 3800x te tercih edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı