AMD Ryzen 9 5900X PSU değişimi

Bütçe
1000

Zeing

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

AMD Ryzen 9 5900X işlemci,
ASUS ROG STRIX X570-F anakart,
Corsair 100X sıvı soğutucuya sahibim.

Hiçbir şekilde OC yapmayacağımı belirtmek isterim.
Şu anda var olan PSU'um bu: EVEREST RAMPAGE ETX-750 80PLUS GOLD 750W GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Hangi PSU ile değiştirmeliyim? 2-3 ay maalesef değiştiremeyeceğim bu durumda nasıl kullanmalıyım?

Not: Lütfen PSU patlar yazık edersin sisteme gibi bir durum yazmayın bundan önce 6 yıl kasa içinde bulunan Everest PSU'yu kullandım ve 7/24 (ciddi ciddi 7/24) kişisel server bilgisayarımda kullandım hiçbir sorun olmadı. Biraz şans işi sanırım bilemiyorum sizden öneri bekliyorum.

Elinzideki PSU'yu değiştirmek zorunda değilsiniz.

Elinizdeki kötü bir ürün değil.

Bu arada güç kaynağınız iyi bir model. Markadan dolayı aldanmayın. İlla da değiştirmek istiyorum derseniz, High Power Performance Gold GD HP1-J750GD-F12S Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Şu anki PSU'nuz Everest'in iyi bir PSU'su kalabilir.

Hayret çok teşekkür ederim gerçekten çok mutlu oldum rahatladım. Everest markasına karşı burada büyük bir nefret ve kalitesizlik söz konusu oluyor. OC yapmayacağım zaten sadece güzel bir işlemci güzel bir anakart ve OC yapmayacağıma rağmen sıvı soğutma aldım PSU'da gerçekten acilen değiştirmeli miyim diye siz arkadaşlarıma abilerime sormak istedim.

Çok teşekkür ederim.

Hayır, detaylı açıklamak gerekirse:

Elinizdeki PSU büyük ihtimalle sama Forza Gold ile aynı iç yapıya sahip, sama Forza Gold kaliteli bir model.

Everest, Power Boost adı altında satıldığı için kötü zannediyor çoğu kişi, ama durum böyle değil, tabii iç yapısı %100 aynı ise.

Hayret çok teşekkür ederim gerçekten çok mutlu oldum rahatladım. Everest markasına karşı burada büyük bir nefret ve kalitesizlik söz konusu oluyor. OC yapmayacağım zaten sadece güzel bir işlemci güzel bir anakart ve OC yapmayacağıma rağmen sıvı soğutma aldım PSU'da gerçekten acilen değiştirmeli miyim diye siz arkadaşlarıma abilerime sormak istedim.
Ağzı olan konuşuyor işte. İşin aslı normal everest PSU’lar gerçekten kalitesiz olabiliyor. Ama sizin güç kaynağınız bu markanın tepe modeli. Ve kaliteli.

Geri
Yukarı