AMD Ryzen vs Intel Core

AM5 soket olarak yeni Intel Core LGA gelene kadar AMD Ryzen. AM4 soket olarak LGA 1700, Intel Core.

Son düzenleme:
Kaynak benim. Mobil olarak yine benzer birbirlerine es deger islemciler. Ayni 6600H, 12450H falan filan.

Masaustu olarak oyle.
Aslında eşit sayılırlar yani. Aslında sormak istediğim şu: Core bilgisayar 6 sene dayanır, Ryzen bilgisayar 4 sene dayanır diyenler var.

Veya Core bilgisayarı 10 gün açık tut kapatmadan bir şey olmaz ama Ryzen yanar, patlar cart curt olur diyenler var.

Aslında eşit sayılırlar yani. Aslında sormak istediğim şu: Core bilgisayar 6 sene dayanır, Ryzen bilgisayar 4 sene dayanır diyenler var.

Evet, ayni AMD Radeon RX ve NVIDIA GeForce RTX es deger, es rakip oluyor.

Birbirlerine yakin oluyorlar boyle.

İslemci, kolay kolay bozulan donanim degil. Dayanir derken bunu diyorsa.

Evet, ayni AMD Radeon RX ve NVIDIA GeForce RTX es deger, es rakip oluyor.

Birbirlerine yakin oluyorlar boyle.

İslemci, kolay kolay bozulan donanim degil. Dayanir derken bunu diyorsa.
Hocam normalde böyle bir konu açmam ama çevremdeki bazı tipler (sosyalle alakası yok) böyle saçma sapan şeyler söylüyorlar ondan sordum.

Veya Core bilgisayarı 10 gün açık tut kapatmadan bir şey olmaz ama Ryzen yanar, patlar cart curt olur diyenler var.
Buna ne diyorsunuz? @Ellie Williams @kino

Son düzenleme:
Ryzen 9 kullanıyorum ve bilgisayar 7/24 açık. Hem de Cpu %45 %50 , Ram kullanımı %60 %55

Aydan aya hem modemi hem de bilgisayarı kapatırım birkaç saat o kadar. Çok şükür herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı