Çözüldü AMD stok fanı sökme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Caner Karaca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, PC'yi temizlemek için açtım stok fanın içi bir hayli tozlanmış. Direkt bloğu sökmek yerine sadece üzerindeki pervaneyi söküp oradaki tozları çekmek istiyorum fakat bir türlü sökemedim pervaneyi biraz yukarı kalkıyor fakat tam çekmeye korkuyorum kırılır diye hemen fanın hizasında 4 küçük vida var ama plastiğin altında tornavida zor giriyor. Girse de sökemiyorum vidaları çok sert. Bir yolu var mıdır?

Çözüm
Çerçeveyi sokmen lazım önce ama onun içinde islemciden ayırıp altındaki 2 vidayi sokmen lazım. Sonra çerçeveyi soktukten sonra fani tutan 4 adet vida var. Onları çıkarıp fani çıkarabilirsiniz.
Çerçeveyi sokmen lazım önce ama onun içinde islemciden ayırıp altındaki 2 vidayi sokmen lazım. Sonra çerçeveyi soktukten sonra fani tutan 4 adet vida var. Onları çıkarıp fani çıkarabilirsiniz.

Çözüm
Alüminyum blok ile plastik kısmı birleştiren 4 vidayı sökmen lazım. Tornavida küçük olursa daha iyi olur.

20211023_192406.jpg

Fanı sökerken veya takarken çapraz olarak sök vidaları yoksa takamazsın dün bende termal macun yeniledim, ve önce iki vidayı sıktım fan havada kaldı ondan sonra çapaz bir şekilde sıktım vidaları ve oturdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı