AMD StoreMI çalışmıyor

Denizari

Kilopat
Daha fazla  
Anakart: Gigabyte B450M SH2 - F50 BIOS. Ne yaptıysam bir türlü StoreMI çalışmadı! Yükleme sorunsuz gerçekleşiyor fakat yükleme sonrası restart yapınca bilgisayar ilk açılış ekranında takılıp kalıyor!
  • Windows 10,700GB hard disk'in üzerinde kurulu ve HDD bölümü tek parça.
  • 120GB'lık SSD RAW modunda, yani bölüm vs. yok. Ham halde.
  • StoreMI'ı açıp Create Tier'e tıklıyorum.
  • Gelen disk seçim ekranında SSD'yi hızlı, Windows kurulu HDD'yi de yavaş olarak işaretliyorum.
  • Tier işleminin yüklenmesini bekliyorum, başarılı bir şekilde sonlanıyor ve bilgisayarı yeniden başlatıyor fakat açılmıyor! Bilgisayar ilk açılış ekranında öylece kalıyor.
BIOS ayarlarının da doğru olduğuna inanıyorum, aşağıdan BIOS ayarları görsellerine bakılabilir.

2.jpg

4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart bende de var bende aynı sorundan müzdaribim :( Reset attıktan sonra boot ekranında kalıyor gigabyte yazısı gitmiyor.
Sistemi yeni aldım 2 gündür uğraşıyorum maalesef bu konudan bahseden ya da yapılışını gösteren türkçe bir kılavuz ya da kurulum videosu yok. Bilen birisi yardımcı olabilir mi?
Ha sizden ricam ben işteyim uğraşamıyorum da amd store mi nin 1.3.4 versiyonunu dener misiniz? Güncel olanı farklı, belki bu sürüm işe yarayabilir en azından bunun videoları var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Son versiyonun kullanım kılavuzu da var ingilizceniz iyiyse bakabilirsiniz.
store mi.png

Burada MBR olarak seçin diyor harddiski galiba. Çeviriden de baktım da tam anlamadım varsa bilen yardımcı olsun. Ya da harddiski MBR olarak da deneyebilirsiniz. Emin olduğum anakart RAID olarak değil AHCI olarak ayarlanmış olacak ve güvenli modda kapatılmış olacak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı