AMD veya Intel Oyuncu Bilgisayarı Toplama

Desparow

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ankara Bölge İdare Mahkemesi - Zabıt Katibi
Arkadaşlar Merhaba;
Başlıktanda gördüğünüz gibi bir oyuncu bilgisayarı toplamak istiyorum. Evet çok standart klasik bir başlık ve olağan bir konu kızmayın bunun için bana "bi bitmediniz gibisinden" :)
İşin aslı bu konuda yoğun araştırmalarım sonucunda ve uzun süredir bilgisayarla ilgili olduğum için yeterli bilgiye sahibim denebilir. Normalde bir forumu bu şekilde meşgul etmek istemezdim ama gerçekten zorunda kaldım bu sefer.
Bu forumu seçme nedenimde sanırım Recep Baltaş oldu (Görüşlerine ve emeğine saygım büyük).. Tabi bu diğer üyeler görüş bildirmesin gibi anlaşılmasın.
Sorum şudur aslında "AMD işlemci mi INTEL işlemci mi". Sakın ama sakın eski bir konuyu hortlatmaya çalışıyormuşum gibi algılanmasın gerçekten bu konuda okumadığım forum kalmadı.
Bu soruya çözüm arayan insanların ilk sorusu genelde "Bütçen nedir ?" oluyor. Öğrenmek istediğim şeyin bütçeyle bir alakası olmadığını düşünüyorum. Çoğu kişi gibi bende INTEL'in piyasayı hakikaten ele geçirmiş olduğunun farkındayım. Beni sıkıntıya sokan AMD gibi bir markanın varlığı ve bu markanında INTEL gibi CPU üreticisi olduğu (GPU gibi branşlardada çalışıyor konu işlemci olduğu için CPU diyorum) ve bu markanın çoğu insan tarafından eleştirilmesi gerçekten beni üzüyor. Bu marka için de sırf "Bütçen düşükse" AMD demeleride ayrı bir ayıp bence. Sonuçta bu insanlarda bir şeyler için uğraşıyor ve dünya çapında çalışan bir firma. INTEL'in başarısı zaten belli AMD fanboy'luğu yapmıyorum sadece ortada gerçekten bir emek var.
INTEL madem çok iyi, çok müthiş, CPU Benchmark'larda falan en üstte. AMD bunu bilmiyor mu da hala bu işle uğraşıyor ? AMD'nin derdi ekmek parası mı ? AMD neyin çabasında madem INTEL AMD'den iyi ? İşte bu saçma sapan sorulara akıllıca cevap verebilecek birileri lazım ki bu konu belki benim gibi düşünen çoğu okura yardımcı olur ve bu tarz konular benim gibiler tarafından hortlatılmaz.
Arkadaşlar bana hakikaten aklı başında ve hakikaten bilgisi olan birileri cevap versin. Eğer bütçeden bahsedecek birileri olursa söylüyorum hakikaten bir teknoloji tutkunuyum ve bir bilgisayar kasasına 10.000-15.000 TL veya üstü bir parayı vermekten çekinmem.
Derdim sadece oyun oynamak ve uzun bir süre beni idare etmesi (8-10 yıl gibi) gerek ve uçuk bir sistem istiyorum ki oyuna doyayım. Fakat yanlış anlaşılmasın bana şu paralık sistem yazın demiyorum. Neden INTEL, Neden AMD..
Bana çok sağlam gerekçelerle bunun için INTEL bunun için AMD diyin yeter. Özellikle Recep Bey'den cevap bekliyorum. Vermezse de canı sağolsun :)
Uzun yazdım belki. Zahmet edip okuyanlara şimdiden teşekkür ederim.
İyi Forumlar..

Yüksek bütçeli sistem toplayacak olan arkadaşlara daha performanslı olduğundan dolayı Intel öneriyoruz. AMD işlemciler daha hesaplı oldukların için düşük bütçeli sistem toplayacaklara AMD işlemcileri öneriyoruz.

Yani bunun fiyat - performans oranı açısından açıklaması haricinde başka bir nedeni yok mu diyorsunuz. Nedense bunu ben yediremiyorum :D Gözümde AMD'yi ya çok büyütüyorum ya da umarsızca herkes tarafından bir INTEL kadar saygı duyulmasını sevilmesini bekliyorum :(

AMD'yi kötülemiyoruz. Ama işlemcilerde Intel'den iyi olmadıkları ortada. Fazla tavsiye etmeyince kötülüyoruz gibi oluyor. AMD tabii ki iyi işler çıkarmayı başarmıştır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı