AMD Virtual Super Resolution nasıl kullanılır?

vulqron

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RX580 ekran kartım var 8 GB'lık işlemcim i5-4460 darboğaz yapıyor, bir forumda dedek geldiğim 'Virtual Super Resolution' özelliği ile darboğaz azaltılıyormuş. Nasıl açıldığınıda SS ile çekip atmışlardı fakat AMD'nin eski sürü müydü, şu an nasıl açılır o özellik?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardan ekrana gelip aktifleştirin. Monitörünüzün desteklediği çözünürlüğün üzerinde çözünürlükler işlenmesini sağlar ve tekrar küçülterek görüntü kalitesini arttırmayı amaçlar. Yani oyunu 2k render edip 1080p ye küçültebilirsiniz. Oyun içi ayarlardan, mevcut çözünürlüğünüzden daha yüksek bir çözünürlük seçin aktifleştirdikten sonra.

Ayarlardan ekrana gelip aktifleştirin. Monitörünüzün desteklediği çözünürlüğün üzerinde çözünürlükler işlenmesini sağlar ve tekrar küçülterek görüntü kalitesini arttırmayı amaçlar. Yani oyunu 2k render edip 1080p ye küçültebilirsiniz. Oyun içi ayarlardan, mevcut çözünürlüğünüzden daha yüksek bir çözünürlük seçin aktifleştirdikten sonra.
Sabah olsun denicem teşekkürler şimdiden

Bu arada şuana kıyasla ekran kartım daha mı zorlanır daha mı rahatlanır

Sabah olsun deneyeceğim teşekkürler şimdiden.

Bu arada şu ana kıyasla ekran kartım daha mı zorlanır daha mı rahatlanır.

Daha zorlanır darboğazın azalması için.

Şimdi ekran kartımıda yormak istemiyorum arada kaldım şimdi.

Ekran kartının soğutma sistemi iyiyse sıkıntı çıkmaz. Zaten yük altında çalışması için tasarlandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı