AMD vs NVIDIA

Merhaba, ekran kartı almayı düşünüyorum ancak kararsız kaldım. AMD tarafında çok fazla hata verdiğini söylüyorlar NVIDIA'da fiyatın pahalı olduğunu söylüyorlar. Hangisini tercih etmeliyim?

NVIDIA öneririm, kafanız rahat olur, herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Biraz daha para verip kafanın rahat olması daha iyi.

Bağırmadım cevabın için teşekkürler.

Rica ederim artık 2023'ün yarısını geride bıraktık bu saatten sonra sıfır alacaksan RX 6000 ile RTX 3000 gibi eski nesilleri geride bırak derim.

RX 7600 olur, RTX 4060 olur bunlar güzel kartlar, tercih listene ekleyebilirsin.

Şahsen ben NVIDIA daha iyi olarak görüyorum.

Sıfır alacaksan AMD almanı öneririm ama ikinci el alacağım diyorsan AMD'den uzak durmalisin genelde hesaplı olduğu için hemen hepsi miningli oluyor.
NVIDIA ile yatıştırmak gibi olmasın ama AMD fiyat performans ürünleri de gayet iyi.
Benim önerim yine de NVIDIA.

Nvidia, sunduğu teknolojisi ile daha ön plana çıkar her zaman. Ayrıca seni hiçbir şekilde yazılımsal konularda uğraştırmaz. Tak çalıştır ve keyfine bak dedirten bir markadır. Gelen sürücü güncelleştirmelerini sorgulamadan yükleyip devam edersin. Sistemi daha optimize kullanır.

AMD ise çoğu kartında aynı şeyi vaat etse de yaşanılacak olası sorunları çözmek için kullanıcıyı uğraştırabilir. Gelen sürücü güncelleştirmesi için nedir, ne değildir, yüklenmeli mi, yüklenmemeli mi gibi soruları sordurur.

Ben de yıllardır Nvidia kullandım, rahatlığını seviyordum. Ancak yüksek fiyatlardan ötürü bu hafta AMD ekran kartına geçiş yaptım. Şimdilik bir sıkıntıyla karşılaşmadım ama bu, ilerde sıkıntı yaşamayacağımı garanti etmiyor.

Tavsiyem şudur; bütçen varsa Nvidia.

Yeni konular

Geri
Yukarı