AMD X4 840 bilgisayarda ani takılma

ulquiorratr34

Hectopat
Daha fazla  
1-2 hafta önce 8GB RAM sahip bilgisayarıma bir destek olması amacıyla 4GB daha RAM aldım ve taktım buraya kadar sıkıntı yok. Fakat ondan sonra bilgisayarımda oyun oynarken ani takılmalar yaşamaya başladım. Yani bilmiyorum oyunlara mı alakalı yoksa sadece oyun oynarken mi başıma geliyor. Sorunum tam olarak şu en son bugün başıma geldi bugünden örnek vericeğim: Bir anda oyun donuyor, fare ve ya klavyeyi kontrol edemiyorum yani hiçbir şey yapılmıyor. Sesler yok ekran sabit. PC sistemim ise şöyle :
  • İşlemci: AMD X4 840 Phantom
  • RAM: Bundan önce ilk taktığım RAM
  • GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül RAM daha sonradan alıp taktığım RAM GSKILL 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül RAM
  • Anakart: GIGABYTE F2A68HM-DS2 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) VGA&DVI USB 3.0 Anakart
  • Harddisk: Seagate ST500DM002 500 GB 32MB önbellek
  • Bunlar sistemler. Şimdi yazıcaklarım ise sıcaklık oranları. (Aida64 ve HDD health ile baktım.)
  • İşlemci: 72 derecenin üstüne çıkmıyor GTA veya PUBG oynarken sistem boşta iken ise 64 65 66 derece arasında.
  • RAM: Bunu ne kadar arasam da sıcaklık değerine bakmayı bulamadım.
  • Anakart: 42 dereceden yukarıya çıkmıyor.
  • Harddisk: Aynı şekilde 42 derece.
Güç kaynağımı yazmayı unutmuşum özür dilerim. 650 watt bir güç kaynağı kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı